Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

+3
danilosin
stralis3
Shelby32
7 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Pon Maj 06, 2013 3:06 pm

Jesu opet ovake ali izgleda da je ponudjač bio jeftiniji, ne umem drugačije da objasnim, mada su one metalne mogle da se otvore i mislim da ih ima još koje kuda.

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od zeljko Pet Maj 10, 2013 3:22 pm

Opet ja imam glupo pitanje,a mozda ce nekog interesovati pa da pojasnimo.

Kamion koji ulazi u zemlju sa zbirnim transportom,a ima fakture za 5 razlicitih firmi na 5 strana Srbije. Da li rascarinjava sve na istom mestu ili svaku najblizu CI pojedinacno?
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13118
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Pet Maj 10, 2013 3:29 pm

Sve stvar uvoznika, obično na jednom mestu mada se dogadja da recimo istovari deo na kvantašu u carinski magacin pa mu se pravi preupućenje za sledeću odredišnu carinarnicu, do sada je bilo tako ali znam firme koje imaju robu za po 20 stranki, šta i kako rade kad iz ukrštaju papire i ostalo bog sami zna.

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od zeljko Pet Maj 10, 2013 3:58 pm

Nesto mi nelogicno da za svaki istovar ide od carine do carine,i svaki put se plombira kamion. Ako se rascarinjava sve na jednom mestu,a jedna paleta mora za Crnu Goru,da li se radi re-export, ..bem ti moras da angazujes nekog pravnika da bi znao sve propise.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13118
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Pet Maj 10, 2013 4:05 pm

Tog re-exporta ima ali retko jel on košta i to se plaća a para slabo ko ima mada takve robe obično tovare u prikoličare pa onda recimo prikolicu rešavaju po Srbiji a kamion ide dalje. A ima često situacija da roba ide od carine do carine. Ja sam negde pre godinu dana dovezao 3 robe iz Rusije 3 dana sam se razvlačio po carinama i istovarima u SRB

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od Shelby32 Pet Maj 10, 2013 10:02 pm

Evo metalne plombe Very Happy
Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Sdc11123r
Shelby32
Shelby32

Broj poruka : 76
Datum upisa : 16.03.2013
Godina : 32
Lokacija : Cacak

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Pet Maj 10, 2013 10:08 pm

To je ta

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od stralis3 Sub Maj 11, 2013 3:38 am

U vreme dok sam vozio kamion,sleper bi stigao recimo iz Nemacke i na carini u ZR bih ja dosao sa solo kamionom,on bi skinuo plombu,kod mene pretovare 4 palete,i zakace mi plombu na solera,ja nastavljam u odredjeni grad u Srbiji i na carinskom terminalu u istom gradu bi radio papire i tamo bi mi skidali plombu...a sleper sa ostatkom dalje...
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2362
Datum upisa : 02.03.2013
Godina : 34
Lokacija : Stajicevo/Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Sub Maj 11, 2013 6:17 pm

....pa to je ok.ali su prvo njega morali da rascarine za tu robu, potom tebi da odrade papire za tu tobu ali na broj tvog vozila i tako ti daju plombu jer ista ne ide bez carinskog dokumenta koji prati robu ispod cirade ili u zatvorenom prostoru vozila. Inace sto rece Rade, zbiranjak zavisi od uvoznika gde zeli da radi rascarinjenje ili mozda dogovora vise uvoznika i speditera, te zato moze da se desi da imas sa svake carine prenapucenje za sledece rascarinjenje sto u takvoj situaciji jeste ekstra tr..er kombinacija.Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 3278228350
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Sub Maj 11, 2013 6:22 pm

siera ::Jesu opet ovake ali izgleda da je ponudjač bio jeftiniji, ne umem drugačije da objasnim, mada su one metalne mogle da se otvore i mislim da ih ima još koje kuda.


....tacno tako no mozda je ponudjac bio iz iste kafane ili kancelarije pa ko vele, bolje neko poznatr nego neko nepoznat Very Happy Very Happy Very Happy .Inace, nisam video ove nove plombe i nesto razmisljam, kad' ce i da li ce uopste doci dan kad' nam one vise ne budu trebale na vozilima.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od stralis3 Sub Maj 11, 2013 8:54 pm

najsporiji ::....pa to je ok.ali su prvo njega morali da rascarine za tu robu, potom tebi da odrade papire za tu tobu ali na broj tvog vozila i tako ti daju plombu jer ista ne ide bez carinskog dokumenta koji prati robu ispod cirade ili u zatvorenom prostoru vozila. :

Tako je...on je vec bio na terminalu (sto ti kazes,njega su vec "odradili") kada sam stigao,pretovarili,stigao covek iz jedne spedicije meni dali papire,zakacili plombu i ja dalje... Very Happy

stralis3
stralis3

Broj poruka : 2362
Datum upisa : 02.03.2013
Godina : 34
Lokacija : Stajicevo/Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Čet Nov 21, 2013 8:31 pm

Evo sveže informacije
GP Most Bačka Palanka / Ilok zatvoren je za teretni saobraćaj zbog izvođenja građevinskih radova sa hrvatske strane. Najavljeno je da će radovi trajati do 10. juna 2014. godine.

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Čet Nov 21, 2013 9:16 pm

.......taj prelaz nije opterecen , uvek se brzo prodje ali je put do Vukovara nesto losiji i ako ulazis u zemlju, "mecu da rodis" dok dodju spediteri na prelaz da uzmu papire u rad.Za izlaz iz zemlje je bas super i sa jedne i sa druge strane.Pojedini policajcu u Iloku cesto znaju da budu vrlo bezobrazni i da zezaju za sve i svasta otvoreno trazeci pare da te puste dalje.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Čet Nov 21, 2013 10:05 pm

Mene je startovao HR carinik pre par godina zbog dozvole koja nije overena žigom preduzeća. Tad je bio problem sa HR dozvolama a Ja sam imao neku "pozajmljenu" i sistem piši briši . Vidim da se naoštrio za pare ali ga Ja startujem da nije u pravu i da na svakom mestu gde treba da bude žig piše i označeno je krugom. I na kraju sam ga ubedio da je dovoljno to što je popunjeno olovkom pun naziv firme i mesto tako da je bilo samo za kavu i ni kuna više

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Čet Nov 21, 2013 10:15 pm

.....kad' "ne upali" nista drugo, dobro je i daj sta das.Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 3278228350 
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Čet Nov 21, 2013 10:25 pm

Slučaj 2. od pre 8 dana, startuje me Ukrajinski carinik neko čičište matoro da nisam pravilno popunio UA dozvolu i da ne mogu dalje da idem i da mora da se donese nova dozvola. E sad oni za svoje usluge obavezno uzimaju od vozača po 100grivni 9€ i to svi mi dajemo kako je bio kraj smene namerio se na mene a Ja jesam zamenio podatke u rubrukama količina tereta i težina prazne prikolice ali nije to toliko drastično da bi me vratio nazad. Reč po reč tako se posvadjamo da u kontajner utrči pograničnik da vidi što se kriči toliko i onda već "slučaj dozvola" stiže do načelnika koji onako nadmeno kaže da je to problem i da nije pravilno ali ne pominje novu dozvolu. Ovaj prvi ne odustaje a vidim da su mu prolem pare, a Ja onako ladno kao kad kockari otvaraju karte provirim iz torbe još 2 UA dozvole, umal se nije prevrnuo pod sto Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 858651438 Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 858651438 Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 858651438 Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 858651438 Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 858651438 Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 858651438 Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 858651438 i bilo je ili hoćeš 100 grivni redovno ili novu dozvolu proberi, pogodite šta je probrao od ponudjenog. Mislim da nije znao gde se nalazi. Bio tu jedan UA šofer i jedan TR bilo je navijanje. Mislim da se još nije oporavio od tada Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 2703397326 Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 2703397326 

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Čet Nov 21, 2013 10:42 pm

....sto je trazio Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 3808917371  to je i dobio Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 858651438  'ebo si mu nanu naninu lol! lol! lol!
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Pet Nov 22, 2013 8:23 am

Mislim da sam mu zagorčao taj dan, za dugo vremena

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od danilosin Sre Jan 01, 2014 3:58 pm

Loše iskustvo iz RUS. Rascarinili u Himkiju, a istovar u Nekrasovki blizu Ljubercija drugi kraj Moskve nekih 60tak km od carine u Himkiju. Na carini je sve bilo gotovo oko 15h špediter čak i ištampao mapu plan mesta istovara. S' obzirom da se je na Moskovskom kalcoju-MKAD dozvoljen saobraćaj za kamione od 22h do 06h. Krećemo iz Himkija odmah u 22h na kalcoj gužva kao po običaju, nakon nekih 10 km transportna se rastrčala poslednje dve trake njih svaki saobraćajac zaustavlja po 3 kamiona odjednom, meni je delovalo kao u filmu opšta racija. Išli smo sa dva kamiona, dolazi Rus odma traži šajbe, i krug okolo kamiona. Vozač sa kojim sam išao u dvojku odma stavlja 500 rubalja u pasoš i govori ovom saobraćajcu da je to za dva kamiona, Rus besno odgovara da je to malo. Opet traži šajbe koje naravno nisu sve ispravne i ne smemo da mu damo , kod nas i jesu, ali na drugom kamionu nije bila dvojna posada. Very Happy  Rus već besni davaj djenge hoće da meri širinu vidi da se roba naslonila na ceradu, bio je ručni utovar do krova... Pita ga kolega skolko djenge Rus traži 4000 rubalja nešto manje od 100e za dva kamiona, besan jer treba još reketa da ubere od ostalih napravili su pometnju 10tak kamiona je zaustavljeno odjednom. Kolega mu daje 3000 rub ovaj uzima besno i pušta nas. To je Moskva...
danilosin
danilosin

Broj poruka : 339
Datum upisa : 16.12.2013
Lokacija : Pančevo

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Sre Jan 01, 2014 4:54 pm

Stvar je srece izmedju ostalog, ako sam tacan pa ne zurim onda se tu pravi pauza, inace obavezno vodim pregovore koji su "dugi i teski" ove ture iz nekih razloga da uh ne pominjem dao sam 200€ , 31.12 prosle godine u rano jutro kod Madjara 97€ . Na tim krajevima moras biti spreman na sve

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Sre Jan 01, 2014 5:06 pm

.....nigde nije cvece i od da kazem starijih eu zemalja, tu je Grcka carina na celu kolone po podmitljivosti, otimanju para i izmisljanju svega i svacega samo da bi uzeli reket od vozaca.Oni, grcki carinici jesu gori od najgori od carinika svih zemalja koji ne pripadaju eu.Policija im je ok.niko te ne pita nista i ne dira dok ne napravis neko njesra, onda su normalno strogi.Carina, cudo, drzava u drzavi.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od danilosin Sre Jan 01, 2014 6:27 pm

siera ::Stvar je srece izmedju ostalog, ako sam tacan pa ne zurim onda se tu pravi pauza, inace obavezno vodim pregovore koji su "dugi i teski" ove ture iz nekih razloga da uh ne pominjem dao sam 200€ , 31.12 prosle godine u rano jutro kod Madjara 97€ . Na tim krajevima moras biti spreman na sve
Tako mi je rekao i ovaj šofer tj. moj prijatelj inače iskusan vozač dugi niz godina vozi konstantno istok RUS,Kazahstan, Kirgistan... Kaže konkretno za Moskvu da moraš biti spreman na sve. S' obzirom da smo žurili još od Slovenije odakle smo kretali znači regula nikakva samo gas, i da je kamion lično njegov uvek zna i odvoji za crne troškove i na drugoj strani ne gubi se vreme. A razumem vas da vodite sa njima pregovore i ne popuštate tako i treba sa njima dok ide. A kad znaš da si u prekršaju moraš i da platiš, ali eto tu su nas u Moskvi rednuli toliko, dok gore kod Vologde za 100rubalja se zahvaljuje policajac kao da si mu dao kilo zlata.  Smile 
danilosin
danilosin

Broj poruka : 339
Datum upisa : 16.12.2013
Lokacija : Pančevo

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od danilosin Sre Jan 01, 2014 6:48 pm

Znači i grci su lešinari to nisam znao, tamo sam išao samo turistički... A i to sa carinom da su država u državi to je kao kod nas u vreme Slobe i čuvenog Mihalja Kertesa  Very Happy 
danilosin
danilosin

Broj poruka : 339
Datum upisa : 16.12.2013
Lokacija : Pančevo

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od zeljko Sre Jan 01, 2014 7:40 pm

Napisi Rade molim te,bolje si upucen,sta rade Rumuni na izdavanju vinjeta ako im ne ostavis evro-dva casti? Da ne poverujes.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13118
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Sre Jan 01, 2014 7:58 pm

Imaju i oni neke svoje kombinacije i koriste te manjkavosti njihovog sistema.

1. Kombinacja je da u kasnijim popodnevnim satima neće da izdaju vinjetu za dva dana nego samo za jedan dan. Da bi kupio vinjetu na drugom mestu moraš da imaš uglavnom leje ili euri po lošijem kursu. Da bi to izbegao obično im se treba ostaviti 3€ tj ne dobiješ kusur od 25€ kolko se obično daje. Ja ne ulazim u tu kombinaciju jel uvek imam leje za troškove usput.

2. Sledeće im je: jure obično tandene mere im visinu a oni su često 4.05m ili tako neke stvari

Spreman sam na te stvari pa se kod mene recimo iznenade kad im uveče u 21h kažem jednu vinjetu i dam tačno 11€. Sveo sam te troškove na osnovne ili neke minimalne jbg kad traže pare prvi ih pitam jel gledaju tv kad potvrde onda im kažem da su 100% morali da vide da je kriza i da nema para jbg šta da se radi  Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 634459691  Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 634459691  Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to 634459691


Poslednji izmenio siera dana Sre Jan 01, 2014 8:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27485
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu