STRALIS seria II

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: STRALIS seria II

Počalji od siera taj Ned Feb 11, 2018 7:10 pm

Čuo sam za taj slučaj valjda 3 pukle na turi, a ova pošto je sve razvalila, čak i filter za vazduh oteraju ga ne znam koliko km bez filtera sa svom tom rupom, tako da će tu i motor verovatno uskoro biti u problemu, jel bila je voda i sneg i ono blato pomešano

Admin

Broj poruka : 15103
Datum upisa : 21.02.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Ned Feb 11, 2018 7:23 pm

....pa brate kad' na vozilu stavljaju sve i svasta normalno je da ce da napravi vecu stetu nego vajdu, ali kome objasniti.
najsporiji

Broj poruka : 11128
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 60

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Uto Okt 16, 2018 11:31 am

....par slika Iveca iz Zenita.Model je 450 EEV 2011.godise, automatik , retarder , sve nove gume , nove kocnice , a ove slike od sinoc su sa novom prikolicom na prvoj  turi za Atinu.Vrlo korektan truk ali je zato p.prikolica nova , tautlajner sa xl sertifikatom.Odlican komplet i daleko od svih ostalih kamionau firmi iako imaju i jednu novu kontejnerku.

" />

" />

" />

[img][/img]
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sotir taj Uto Okt 16, 2018 3:40 pm

Sto ti lepo cuci bela boja cheers .
Sotir

Broj poruka : 5348

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Uto Okt 16, 2018 4:56 pm

Sotir ::Sto ti lepo cuci bela boja cheers .

....ma ne vozim ja ovo Dragance niti mi za sada tako nesto pada na pamet da se kacim na ciradu, ovaj komplet vozi jedan decak iz Pirota a ja sam samo poslikao i okacio ovde.JUce je krenuo na prvu turu pa smo ga sacekali da mu iznesmo pare i dozvolu , naravno i da mu pozelimo srecan pocetak.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Uto Okt 16, 2018 5:14 pm

Kakav je Nešo to XL sertifikat?

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Uto Okt 16, 2018 5:36 pm

.....ma sviranje  k...u za velike pare.Zbog bezbednosti tereta koji se prevozi eu je uvela standard za ove nove trostrane rol prikolice, koje prilikom prevoza tezih  tereta  moraju da imaju odredjena ojacanja u ciradi levo i desno sa ojacanim kaisevima kojima se opsiva cirada, da imaju ojacan krov, bocne stubove, alu letve umesto drvenih   i uopsteno receno da ispunjavaju neki eu standard o oterecenju pojedinih delova tovarnog prostora  priloklic.Ne znam broj tog standarda ali da prikolica mora da  ispunjava sve te uslove prilikom testiranja za dobijanje tog XL sertifikata ili prevedeno , da ojacanja konstrukcije ispunjavaju standardom predvidjene uslove prilikom opterecenja odredjenih delovva kod testiranja.Nista drugo ali zbog bezbednosti vecina zapadnih firmi zahteva upravo takve  prikolice sa tim sertifikatom u silju bezbednosti, naravno i plus atestirani spaneri i podmetaci za obezbedjenje tereta.Ne znam jesam li lepo objasnio ali to je to i nadam se da ste razumeli.Uostalom, vecina petrohemija na zapadu nece da tovare tezu paletiranu robu na vozilo koje ne ispunjava te uslove.Jbg. moze im se.

Evo da ja ne objasnjavam, nadjoh stranicu na kojoj je vec neko pametniji od mene sve to lepo objasnio.

https://www.cargobull.com/rs/Poluprikolice-sa-ceradom-Poluprikolica-sa-ceradom-S.SC-sa-sertifikatom-za-pneumatike_10_228.html

https://www.cargobull.com/rs/Poluprikolice-sa-ceradom-S.CS-UNIVERSAL_10_185.html/762

Poslednji put izmenio najsporiji dana Uto Okt 16, 2018 5:48 pm, izmenio ukupno 5 puta (Razlog : Jbg. moze im se.)
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Uto Okt 16, 2018 5:55 pm

Ok, to je fabrički sertifikat i mislim da se ne može dobiti naknadno doradom i sl (bar Ja mislim)

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Uto Okt 16, 2018 6:01 pm

Od 2010 pa na dalje su bez mana, odličan kamion

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Uto Okt 16, 2018 6:01 pm

...isto i ja mislim jer nemci veruju samo fabrici koa je duzna da radi po zakonu i dok Dekra to ne ispita i ne proveri, nema pustanja u proizvodnju.Nisam nekako uveren da bi howemade prerada mogla da prodje kod njih.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Uto Okt 16, 2018 6:05 pm

siera ::Od 2010 pa na dalje su bez mana, odličan kamion

.....jeste vrlo korektan kamion kome su zamenili sve diskove i nove plocice, uradili servis, stavili sve nove gume da se ja sad' nesto ne pros...... ovde ali su me bar tu poslusali jer sve drugo ne znam i nisam imao prilike da probam.Predlozio sam im da  zamene i sve jastuke zbog sebe  dok je bio na cekanju zbog papirologije ali ne znam da li su i to uradili.Deluje vrlo ocuvano i oni su malo lenji a mogli su po mom misljenju da urade jos samo jedno dubinsko pranje unutra jer je to trebalo i bio bi kao nov.Digitalni takhograf, frizider  i sve sto treba da ima jedan kamion za dugolinijski transport on ima.Neka im je sa srecom da ovaj iveko napravi jos toliko kilometara uz  samo redovno odrzavanje a verujem da ce tako i biti.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Uto Okt 16, 2018 6:11 pm

Jastuke nema potrebe da diraju a valjalo je kabina da se malo dubinski opere to ne smeta, jastuke ne dirati a ako neki i pukne na putu ne daj bože može da dodje ili kući ili do majstora da zameni a lako se menja nije nikakav problem, isti sistem kao na autobusu

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Uto Okt 16, 2018 6:20 pm

.....obzirom da je uvezeno kao polovno vozilo, nije to neka  velika para ali makar saljes vozaca i vozilo na  put bez razmisljanja o vozilu vec iskljucivo o poslu i obezbedjenju istog.Zimus su na popravke onih renoa po putevima i to svaki ili svaki drugi dan, pukli jedan ovavav iveko samo na popravke.Samo u jednom danu je 4 kamiona ostalo u defektu sto u Grckoj, Makedoniji i Srbiji pa je to kostalo ozbiljne pare po sistemu jeftino meso -posna corba.Zato, sve sto se moze kuci uraditi je prava stvar jer ides miran i bezbrizan na put, a ako se i desi neka sitnica pa Boze moj, desava se i na novim vozilima a nece na polovnim.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Uto Okt 16, 2018 6:28 pm

Ja bi tu preventive radi ako nemaju uvid u situaciju sa vozilom i neku servisnu istoriju radije zamenio sušač sa šestokružnim ventilom sve u paru jel njima je vek na Ivecu oko 300thkm a taj ventil i sušač u kompletu su oko 30000 din iz originala i ako on otkaže veći je problem nego neki jastuk, ostaće na putu i teže će rešiti problem sušača i šestokružnog ali ajde da ne pametujem, preporučljivo bi bilo ulja zameniti i znati tačno koje je ulje u motoru (preporučeno 5w-30 sintetika, ali po srpskom običaju pretpostavljam da je unutra 10w-40 Smile )

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Uto Okt 16, 2018 6:54 pm

.....pa sve sto bih ti rekao o ulju slagao bih.Ulje i filteri jesu zamenjeni  ali sam skoro siguran da nije ispod 10w40 jer iako ne znam , mogao bih da se kladim da je tu tesko objasniti da i u polovan motor treba da ide kvalitetna sintetika.Ovaj detalj za susac cu im obavezno reci i predloziti sta si mi rekao ukoliko zele da poslusaju, vise od toga ne mogu a i nije moje da se previse mesam u nesto sto mi nije posao.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran G. taj Uto Okt 16, 2018 9:14 pm

kupio sam taj setokruzni i susac u paru u rapidexu.crkao je posle 1000km,trebao sam izaci na teren i prestelovati ga na manji pritisak sa torexom Cool
Goran G.

Broj poruka : 1232
Datum upisa : 25.02.2013
Godina : 44

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Uto Okt 16, 2018 10:33 pm

Pa ne znam Gorane koji si kupio ovde se nudi Cojali (to je teško smeće Španija i Truck tehnic slično kao Cojali ) Knorr original ne bi smeo da pravi problem, nema potrebe za bilo kakvim štelovanjem na 12bar-a otvara i zatvara misliim na 8,5

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: