new scania, model 2016.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

new scania, model 2016.

Počalji od najsporiji taj Pet Avg 12, 2016 5:38 pm

.....pocela jepromotivna kampanja za premijerno predstavljanje nove skanije.Sudeci po sturim i zasencenim slikama kojima scania mami interesovanje pred premijeru, mislim da ce otprilike spolja nova skanija biti slicna staroj verziji sa naravno nizom unapredjenja  na karoseriji, sudeci po slikama koje se se mogu naci na netu iako se radi o testnim vozilima.Svakako ce kabina sa spoljnje strane biti bas onako kako su je vec uslikali na zapadnim putevima, sa nekim rekao bih vrlo korisnim izmenama.To se pre svega odnosi na drugaciji oblik spoljnih ostava a dobice i jos dve manje ispod onih vecih i vec postojecih, sto poprilicno olaksava smestaj raznoraznih sitnica svakome vozacu.Opet, sudeci po zadnjem delu kabine, mislim da nema vise onog glupog zakrivljenja sa zadnje strane i da ce kreveti bas zbog toga biti puno siri i komotniji kao sto su i u volvou.TU  se vidi izgleda i mali "dodatak" na zadnjem delu kabine  skoro jednako kao i kod dafa sa njavecom kabinom, sto znaci puno vise prostora i mesta u ionako i do sada velikoj unutrsnjosti kabine u top line verziji sto je ogroman iskorak po pitanju komfora za vozaca tj. udvojene posade.Retrovizori su redizajnirani, vrata, bocne strane kabine i prednji deo narocito  svetlosna grupa.Ono sto je najvaznije to ne znam ali ce izgleda smestaj tj.kasete u kabini dobiti i redizajn i velicinu  i da ce prostor u kabini biti znatno povecan a kretanje vozaca olaksano.O dizajnu enterijera necu da pisem jer ga ne znam ali ne sumnjam da ce biti vrhunski i mozda najbolji medju svim kamionima( bas sam nepristrasan ) imajuci u vidu da se scania nalazi pod kapom wv koncerna tj.kapom audija i folksvagena a oni su ipak po pitanju dizajna daleko iznad svih ostalih.Naravno, to je iskljucivo stvar ukusa a ovo je samo moje misljenje i ono sto sam na ovoj stranici i jos nekoj procitao, to je da ce se u najjacu verziju ugradjivati motor sa neverovatnih 4000 Nm. sto je za neverovati.
Evo par slika i tekstova i mislim da ce zadnji deo kabine nove skanije, biti identican  vozilu sa druge slike:

http://www.trucker.de/erlkoenig-der-neue-scania-1673877.html

http://iepieleaks.nl/flat-floor-scania-caught-on-photo/

http://www.chicodaboleia.com.br/scania-2016-menos-camuflagem-e-mais-detalhes/

.... smesno ili ne ali osim mozda prednje maske, nova skanija izgledati identicno po svim detaljima ko i ova na igricama na nekom od simulatora.

najsporiji

Broj poruka : 9026
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 59

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: new scania, model 2016.

Počalji od siera taj Čet Avg 25, 2016 5:11 pm

I sa malo zakašnjenja, sa predstavljanjem na forumu stiže nova kraljica

Admin

Broj poruka : 12565
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Čet Avg 25, 2016 8:05 pm

....instrument tabla jos malo pa kao u skodi superb i mislim da su sa ovim upravljacem bas preterali.Pa nije ovo putnicki auto , ovo je kamion.Jedino sto mis e svidja i gde skanija nema konkurenciju, to jeste  kvalitet izrade, kkvalitet materijala u unutrasnjosti i sve to je dovedeno do perfekcije.Jbg.od kako su u vw  grupaciji tacno se vidi dizajnerski iskorak u enterijeru po pitanju elegancije i kvaliteta, iako ja vise volim da kokpit u kamionu bude i kvalitetan i elegantan ali nadasve kamionski bas onako kako dolikuje teretnom vozilu.
Sa druge strane, zabole njih sta ja mislim, oni to rade iskljucivo da se dopadnu njihovim vozacima i njihovom trzistu, za ostale ce praviti raznorazne jeftinije modifikacije osim modela sa v8 motorima, oni su identicno plus zelje kupaca i doplata za neke vozacke fantazije.
Rezime sa moje tacke gledista pogledom na ovu sliku: -prednosti: - elegantno, prefinjeno i vrlo kvalitetno odradjeno, pregledna tabla, fabricka navigacija i opremljenost sa svim bezbednosnim sistemima koji su vec postali zakonski standard za sve proizvodjace teretnih vozila.Na kraju, cini mi se da je pod ravan ili je ako nisam lepo video, mnogo nizi od svih prethodnih modela, drugacije dimenzionisam frizider i jos jedna dodatna kaseta za stvari i sitnice koje se na ovoj slici ne vide a koje su cini mise dizajnerski pokrali od DAF-a..Mane: Lep ali po meni neadekvatan upravljac za teretno vozilo, zatim to da su svi iole vazniji ako ne i najvazniji prekidaci  sada smesteni daleko ispod vidnog polja vozaca, u pravcu leve i desne noge vozaca, ima ih vise nego pre i treba da gledas u pasulj ili instrument tablu da bi znao sta si ukljucio ili iskljucio jer to u voznji cini mi se ne mozes videti.Sve to jesu uradili na ustrb manje i krace intruiment table i to je za sada sve sto sa ove slike mogu da primetim.Naravno, mozda je uzivo osecaj mnogo drugaciji, mozda bih se brzo privikao ali naprosto je sve to sto sam napisao  vidjenje sa moje tacke gledista gledajuci u ovu sliku.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Čet Avg 25, 2016 8:14 pm

Sad je ravan pod serija S a R je ostala sa tunelom. Grdni bilioni € su potrošeni na projekat, radjen nekih 10 godina kako rekoše

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Čet Avg 25, 2016 8:16 pm

I da dodam u koliko je tačno da je sa ovim tipom menjača šaltanje 45% brže nego do sada, e sad da li su to postigli nekom strujom, vazduhom kombinacijom ili duplim kvačilom pitaj .....

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Čet Avg 25, 2016 8:22 pm

.....ma oni su sada pod kapom vw-a i to sve mora da bude pod konac ali ne znam zasto me ova kabina u mnogo cremu podscea na dafa i to pre nego na stariju R seriju skanije.Ne mislim da je losa obzirom da je ja zaista volim i da je ona za mene kamion broj jedan, ali ili mi sa ovih prostora nismo navikli na te neke avangardne poteze u dizajnerskom smislu, ili su oni skrsili mnogo para za malo pokazanog.Jasno je i tebi i meni da sva ta ispitivanja i dugo traju a jos vise kostaju, ali je u svemu najvazniji radni i efekat korisnika tj.vozaca koji ce deo zivota provesti u tom i sa tim vozilom.
Sa druge strane, kad' je izasla kaciga posle skanije 143, to je bilo cudo ali su se svi vrlo brzo navikli na dizajn te kabine koje je odlican ali je zato ergonomskli promasena 100%, kao da je pravljena za gradski saobracaj a ne za medjunarodni transport.Jbg. mozda i ja "malo" sviram ....u i kao nesto p-ametujem ovde.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Čet Avg 25, 2016 8:26 pm

Ima ovde mix-a koje čega e sad nije ova kabina napravljena pre godinu dana ili dve, mislim da je ona oblik dobila mnogo ranije čak i kad su krenuli testovi na putu ova forma je bila ovakva. Sve su kabine "ćoškaste" malo upravo da bi se dobilo bilo koliko prostora više nego sa kosim šoferšajbnama. Nemam podatke o cw ovdašnjih kamiona i prethodnih generacija pa da uporedimo

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Čet Avg 25, 2016 8:27 pm

siera ::I da dodam u koliko je tačno da je sa ovim tipom menjača šaltanje 45% brže nego do sada, e sad da li su to postigli nekom strujom, vazduhom kombinacijom ili duplim kvačilom pitaj .....

.....verujm mi da osim ovih slika nisam nista drugo ni gledao ni slusao poslednjih dana tako da ne znam ni jedan jedini podatak pa ni taj koji si naveo.Verovatno je u pitanju duplo kvacilo to mi se ovako na brzinu cini, uz naravno svu elektroniku koja komaduje menjackim sistemom a koja je opet u saglasju i asistenciju svih ostalih sistema na vozilu.Ok. to svakako ne moze da bude lose ali mislim da se tu malo preteruje medju proizvodjacima, utrkuju se ko ima za par procenata brze prebacivanje brzine i vecina tih parametara je izvedena u tzv.laboratorijskim uslovima, u praksi je to ipak malkice drugacije.Ne znam, daj Boze da je sve to tako jer ce to olaksati posao vozacu ali i dzep vlasniku kada dodje na servis ili ne daj Boze na neku popravku.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Čet Avg 25, 2016 8:38 pm

Sad su u šaltanju u pitanju desetinke sekunde, Volvo kad je lansirao drugu generaciju I shifta imao je za 0,4 sekunde brže šaltanje od BMW-a

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: