PRIKLJUČNA VOZILA

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od zeljko taj Pet Jun 16, 2017 2:04 pm

Prikolica za kontejnere u Americi, zakace tockove na 2 sipke, malo kablova i lampica i teraj na put.

zeljko

Broj poruka : 4630
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 38

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Pet Jun 16, 2017 3:54 pm

.....ipak su evropske p.prikolice za kontejnere mama za to sto ja vidim na ovoj  slici a posebna je prica kako su opremljene.Jos od pre deset godina sve  nove kontejnerke iz schmitz-a imaju fabricki ESP tako da se ozbiljno napredovalo i po pitanju bezbednosti.Toga na tim koleckama tamo sigurno nema ali jbg.njima i to tako zavrsava posao.Po svemu sto sam i sto smo videli zahvaljujuci tebi, evropski proizvodjaci transportnih vozila su najmanje 20 ili 30 godina ispred amerikanaca.
najsporiji

Broj poruka : 9026
Godina : 59

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Pet Jun 16, 2017 7:51 pm

Ispred tehnički i po nekim standardima koji su priznati samo na Evropskom kontinentu. Kod Amera ogroman broj kamiona sam siguran da je i dalje E0 standard. Tahograf da ne pominjemo. Jedino Ameri imaju dobru organizaciju posla

Admin

Broj poruka : 12565
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Pet Jun 16, 2017 8:36 pm

....ma kakvi e-0, oni su i dalje u sedamdesetim godinama kada je bilo najvaznije da sto vise dimi na oba auspuha iza kabine jer je godivo bilo dzabe, da brunda sto jace i da bude sto vise okicen raznoraznim sijalicama i dzidza bidzama kako bi kao izgledao sto opasnije.Danas su se po pitanju izgleda vozila malo kultivisali ali im je robusnost kamiona i dalje "licna karta" njihovog domaceg transporta.Neka fala, ne bih se ja po pitanju kamiona nikada menjao sa njima.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Pet Jun 16, 2017 8:45 pm

Generalno su tehnički i dalje za Evropom prilično daleko, ne znam kad im je kamion potpuno ispravan i prikolica koliko je to u opšte udobno. Gledajući Američke krševe u Rusiji prilično ne udobni i nezgrapni.  Esad prostranstvo Amerike i prilagodjena infrastruktura im je ok i funkcionišu (verovatno i putna mreža) je bolja nego  u EU

Admin

Broj poruka : 12565
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Pet Jun 16, 2017 10:55 pm

Neso, vrlo malo ima tih kamiona nakicenih sijalicama, to samo vlasnici Peterbilta i Frejtlajnera klasika rade, oni su teski buzdovani, to se vidi na putu i vredjaju se kad ih sa Volvom preteknemo jer je Volvo evropski kamion a ja stvarno ne znam sta ovaj kamion ima iz Evrope. Sto se tice putne mreze, za ove silne hiljade kilometara i vec 15 drzava koje sam obisao, ja jos kolotrag nisam video. Petlje su im vrh, gleda se da se putevi sto manje ukrstaju direktno, pravi se da ukrstanja budu pod malim uglovima pa zato prave ogromne nadvoznjake i to po 30-40-50m visoke. A o podlozi koje postavljaju za puteve, e to bih vec morao da vam slikam jer ne biste verovali na rec koliki su to slojevi armiranog betona i asfalta. I gde god krenemo, radovi na putu, stalno se obnavlja mreza i dodaju nove trake. Obezbedjenje radova je tek posebna prica. Ne volim ih ali sto se tice mnogih stvari, svaka im cast.
zeljko

Broj poruka : 4630
Godina : 38

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Sub Jun 17, 2017 10:08 pm

.....pa ne violim ih ni ja ali kao i u Nemackoj, rusi se ili skida dotrajalo ako je protekao neki rok trajanja i radi se novo da bi svi u tom lancu imali posla.Zato je to i takav kvalitet i zato nema ni koltraga niti udarnih rupa i to je skoro pa kao kod nas kada se otvori neka nova deonica auto puta.Otvore za slikanje, puste mesec ili dva ako izdrzi podloga a onda zatvaraju i krpe novi put ili dodaju jos 2-3 cm aslfalta koji izdrzi do prvih vecih vrucina a vec prve zime na jacim mrazevima to bude raskopano.E moj Zeljko, tamo nema kradja i lopova u putarskim firmama i mi bi imali bolje puteve od njih da se ove nase domace lopuze nisu nakrale i od pukih siromaha postali milioneri i to u euraima.Voleli ih ili ne a ja ih ne volim ali postujem to sto rade i nacin na koji sve to rade.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh