Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRIKLJUČNA VOZILA

+5
Miodrag
stralis3
danilosin
najsporiji
siera
9 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od zeljko Pet Jun 16, 2017 2:04 pm

Prikolica za kontejnere u Americi, zakace tockove na 2 sipke, malo kablova i lampica i teraj na put.

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 B1e417a3053f
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13175
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Pet Jun 16, 2017 3:54 pm

.....ipak su evropske p.prikolice za kontejnere mama za to sto ja vidim na ovoj  slici a posebna je prica kako su opremljene.Jos od pre deset godina sve  nove kontejnerke iz schmitz-a imaju fabricki ESP tako da se ozbiljno napredovalo i po pitanju bezbednosti.Toga na tim koleckama tamo sigurno nema ali jbg.njima i to tako zavrsava posao.Po svemu sto sam i sto smo videli zahvaljujuci tebi, evropski proizvodjaci transportnih vozila su najmanje 20 ili 30 godina ispred amerikanaca.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Pet Jun 16, 2017 7:51 pm

Ispred tehnički i po nekim standardima koji su priznati samo na Evropskom kontinentu. Kod Amera ogroman broj kamiona sam siguran da je i dalje E0 standard. Tahograf da ne pominjemo. Jedino Ameri imaju dobru organizaciju posla

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27560
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Pet Jun 16, 2017 8:36 pm

....ma kakvi e-0, oni su i dalje u sedamdesetim godinama kada je bilo najvaznije da sto vise dimi na oba auspuha iza kabine jer je godivo bilo dzabe, da brunda sto jace i da bude sto vise okicen raznoraznim sijalicama i dzidza bidzama kako bi kao izgledao sto opasnije.Danas su se po pitanju izgleda vozila malo kultivisali ali im je robusnost kamiona i dalje "licna karta" njihovog domaceg transporta.Neka fala, ne bih se ja po pitanju kamiona nikada menjao sa njima.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Pet Jun 16, 2017 8:45 pm

Generalno su tehnički i dalje za Evropom prilično daleko, ne znam kad im je kamion potpuno ispravan i prikolica koliko je to u opšte udobno. Gledajući Američke krševe u Rusiji prilično ne udobni i nezgrapni.  Esad prostranstvo Amerike i prilagodjena infrastruktura im je ok i funkcionišu (verovatno i putna mreža) je bolja nego  u EU

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27560
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od zeljko Pet Jun 16, 2017 10:55 pm

Neso, vrlo malo ima tih kamiona nakicenih sijalicama, to samo vlasnici Peterbilta i Frejtlajnera klasika rade, oni su teski buzdovani, to se vidi na putu i vredjaju se kad ih sa Volvom preteknemo jer je Volvo evropski kamion a ja stvarno ne znam sta ovaj kamion ima iz Evrope. Sto se tice putne mreze, za ove silne hiljade kilometara i vec 15 drzava koje sam obisao, ja jos kolotrag nisam video. Petlje su im vrh, gleda se da se putevi sto manje ukrstaju direktno, pravi se da ukrstanja budu pod malim uglovima pa zato prave ogromne nadvoznjake i to po 30-40-50m visoke. A o podlozi koje postavljaju za puteve, e to bih vec morao da vam slikam jer ne biste verovali na rec koliki su to slojevi armiranog betona i asfalta. I gde god krenemo, radovi na putu, stalno se obnavlja mreza i dodaju nove trake. Obezbedjenje radova je tek posebna prica. Ne volim ih ali sto se tice mnogih stvari, svaka im cast.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13175
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Sub Jun 17, 2017 10:08 pm

.....pa ne violim ih ni ja ali kao i u Nemackoj, rusi se ili skida dotrajalo ako je protekao neki rok trajanja i radi se novo da bi svi u tom lancu imali posla.Zato je to i takav kvalitet i zato nema ni koltraga niti udarnih rupa i to je skoro pa kao kod nas kada se otvori neka nova deonica auto puta.Otvore za slikanje, puste mesec ili dva ako izdrzi podloga a onda zatvaraju i krpe novi put ili dodaju jos 2-3 cm aslfalta koji izdrzi do prvih vecih vrucina a vec prve zime na jacim mrazevima to bude raskopano.E moj Zeljko, tamo nema kradja i lopova u putarskim firmama i mi bi imali bolje puteve od njih da se ove nase domace lopuze nisu nakrale i od pukih siromaha postali milioneri i to u euraima.Voleli ih ili ne a ja ih ne volim ali postujem to sto rade i nacin na koji sve to rade.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Sub Jan 06, 2018 5:08 pm

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 26540810

Schmitz...podignut na 3m i natovaren do vrata sa gumama. PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 634459691
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3654
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Sub Jan 06, 2018 5:14 pm

Koliko si preko 4m sa ovako podignutim krovom?

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27560
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Sub Jan 06, 2018 5:18 pm

Negde otprilike 8 9cm....sedlo je njemu na 100cm...
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3654
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Sub Jan 06, 2018 5:45 pm

To je onda polu mega, koje su ti gume na kamionu?

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27560
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Sub Jan 06, 2018 6:03 pm

Vuca 295/60 a prednje 315.....bas tako polu mega kako ih zovu.
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3654
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Sub Jan 06, 2018 6:09 pm

Jesu li napred /60 ili /70?

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27560
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Sub Jan 06, 2018 6:19 pm

Mislim da je 315/60 22.5
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3654
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Sub Jan 06, 2018 6:21 pm

Ako su /60 i napred onda ok ali ne razumem zašto nazad staviše 295/60 to je guma ista po visini kao 315/60, uži joj je gazeći deo

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27560
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Sub Jan 06, 2018 6:22 pm

.....ne znam zasto je preko 4 metara obzirom da ima sezdesetice i napred i pozadi jer koliko znam nema kombinacije u visini tipa 60 nazad 70 napred ali ima u sirimi prednjih u odnosu na zadnje.Meni i dalje nije jasno zasto je preko 4 metara kada su kazne ogromne za to svugde a ne samo kod nemaca ili madjara.Ja mislim da sa ovim niskoprofilnim na p.prikolici i kamionu sa ovako podignutom nadgrqadnjom ne bi trebao da predje 4 metara, nisam siguran samo tako mislim.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Sub Jan 06, 2018 6:25 pm

Velika rupa Nešo, unutarnja visina u prikolici velika, kod mene ih ima koji su visine izmedju 4,15-4,20m. Sad ne znam koje su mu gume na prikolici da li 385/65 ili /55 ili su možda neke od onih 445 ili koje li već

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27560
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Sub Jan 06, 2018 6:28 pm

2007 kad sam Ja uzimao novog Volva tad je bila navala i kombinacija na tim Volvima nazad 295/60 a napred 315/70 Ja to nisam hteo tako ni u ludilu čak je u momentu došla i nabavka u pitanje jel je to bila neka akcija, jedva se sporazumih s ludacima pa su posle 2-3 godine exploatacije videli da ta kombinacija nikako nije u redu. To je uzeo tako Unitrag, Nivex, neki moj po Čačku ma svega je tu bilo

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27560
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Sub Jan 06, 2018 6:29 pm

Jeste Neso prelazi 4m i to za gotovo 10cm....kada drizis prikolicu na 2.90 onda si sa visinom u 4m....kazem za ovu kombinaciju sa ovim dimenzijama guma koju ja vozim za druge stvarno ne znam.
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3654
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Sub Jan 06, 2018 6:30 pm

Koje su ti gume Sergej na prikolici?

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27560
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Sub Jan 06, 2018 6:40 pm

Intarder ::Jeste Neso prelazi 4m i to za gotovo 10cm....kada drizis prikolicu na 2.90 onda si sa visinom u 4m....kazem za ovu kombinaciju sa ovim dimenzijama guma koju ja vozim za druge stvarno ne znam.


.....sve je to u redu ali koliko ja znam a ne kazem da sve znam , visina kompleta ne sme da predje 4 metara u eu.Madjari vrlo lako podizu metar i na Rajki i iz pravca Austrije i ne 'ebu zivu silu za vise od 4 metara.Austrijanci i nemci ako izvedu vozilo na kontrolu  i primete upravo na megi da je zadni deo na navizsoj tacki ili na obicnoj sasvim je  nebitno, nema zbora i ne moras mi verovati ali su kazne za nedozvoljeu visinu iznad 4 m. po nekoliko hiljada eura.Nadji na ju tubu snimke njihovog kanala 7  sa lkw kontrolom i videces koliko su naplatili kaznu slovencu iz viatora za valjda 4.05 metara, mislim da je bilo 7.500 eura.Meni ni iz dzepa ni u dzep ali nekada ni na Obrezju nisi mogao preko 4 m. a narocito ne da udjes u Austriju na Nickelsdorfu i tu nije bilo pogodbe.Mozda se sada nesto izmenilo, to ne znam ali znam da proizvodjaci podesavanje visine odnosno povecanje tovarnog prostora, nadoknadjuju nizim profilom guma i sedlom, za sada nema trece resenje.

https://www.cargobull.com/rs/Poluprikolice-sa-ceradom-S.CS-MEGA_10_186.html/636


Poslednji izmenio najsporiji dana Sub Jan 06, 2018 6:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Sub Jan 06, 2018 6:43 pm

siera ::Koje su ti gume Sergej na prikolici?

365/55


Poslednji izmenio Intarder dana Sub Jan 06, 2018 6:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3654
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Sub Jan 06, 2018 6:48 pm

.....iste gume kao na kontejnerkama i mislim da ti na 3 metara unutrasnje visine nisi preko 4 metara pozadi.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Sub Jan 06, 2018 6:51 pm

najsporiji ::
Intarder ::Jeste Neso prelazi 4m i to za gotovo 10cm....kada drizis prikolicu na 2.90 onda si sa visinom u 4m....kazem za ovu kombinaciju sa ovim dimenzijama guma koju ja vozim za druge stvarno ne znam.


.....sve je to u redu ali koliko ja znam a ne kazem da sve znam , visina kompleta ne sme da predje 4 metara u eu.Madjari vrlo lako podizu metar i na Rajki i iz pravca Austrije i ne 'ebu zivu silu za vise od 4 metara.Austrijanci i nemci ako izvedu vozilo na kontrolu  i primete upravo na megi da je zadni deo na navizsoj tacki ili na obicnoj sasvim je  nebitno, nema zbora i ne moras mi verovati ali su kazne za nedozvoljeu visinu iznad 4 m. po nekoliko hiljada eura.Nadji na ju tubu snimke njihovog kanala 7  sa lkw kontrolom i videces koliko su naplatili kaznu slovencu iz viatora za valjda 4.05 metara, mislim da je bilo 7.500 eura.Meni ni iz dzepa ni u dzep ali nekada ni na Obrezju nisi mogao preko 4 m. a narocito ne da udjes u Austriju na Nickelsdorfu i tu nije bilo pogodbe.Mozda se sada nesto izmenilo, to ne znam ali znam da proizvodjaci podesavanje visine odnosno povecanje tovarnog prostora, nadoknadjuju nizim profilom guma i sedlom, za sada nema trece resenje.

https://www.cargobull.com/rs/Poluprikolice-sa-ceradom-S.CS-MEGA_10_186.html

Tesko ces sada da nadjes bilo koju kombinaciju tih mega da ne prebacuju 4m....i oni sto su skroz prave mege sa onim najnizim gumama msm 445/45 ili tako nesto, visi su svi od 4m, oni cak imaju da im tovarni prostor bude na 3.05 i 3.10 tako da i oni kad tako podignu prikolicu izlaze iz 4m metra lagano....ovakva kombinacija kao sto ja vozim je samo problematicna u CH.....jer oni ne daju ni cm preko 4m....ali tamo i ne idemo.
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3654
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Sub Jan 06, 2018 6:53 pm

najsporiji ::.....iste gume kao na kontejnerkama i mislim da ti na 3 metara unutrasnje visine nisi preko 4 metara pozadi.

Pa pozadi nije....pozadi je bas oko 4m mozda 1 cm 2 gore dole.....ali celo je vise...
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3654
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 3 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu