Ostala teretna vozila

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ostala teretna vozila

Počalji od siera taj Ned Jun 02, 2013 9:08 pm

Praga - Češka

Slikano u Slovačkoj

Poslednji izmenio siera dana Ned Jun 02, 2013 9:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Admin

Broj poruka : 12560
Datum upisa : 21.02.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ostala teretna vozila

Počalji od Sotir taj Ned Jun 02, 2013 9:16 pm

Tih cuda je bilo u nasoj vojsci bas u kasarni u Nisu gde sam bio,samo su bili naoruzani nekim cudima.
Sotir

Broj poruka : 4857
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Ned Jun 02, 2013 9:27 pm

Par ovakvih Praga dizalica je remontovao covek kod mene u selu.Sve su otkupljene od drzavnih firmi, u fazi raspadanja. Sad ih izdaje. Remontovao je i ovaj Coles sto se vidi malo pored.

zeljko

Broj poruka : 4628
Godina : 38

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Uto Jul 29, 2014 11:25 pm

Da ne pričam mnogo, evo slika

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Sre Jul 30, 2014 6:39 am

.....onako informativno, mogu li se saznati karakteristike ove limuzine i neki detalj vise iz dosadasnje eksploatacije ovog kamiona.Motor, snaga, buka, vibracije, potrosnja, ciji je motor tj.da li je ubacen neki vec poznnati motor ili kopija - "rasni" Kinez, kakav je pod maksimalnim opterecenjem, kakav je prenos i da li je u dobroj srazmeri sa motorom, kabina, udobnost , kvalitet materijala onako odokativno u kabini tj. da li su plastike dobre ili one najlosije i na kraju, kako je sve to upakovano odnosno kakva je zavrsna obrada tog kamiona?Posle svih tih utisaka  moze se izvesti neki realniji zakljucak da li se ta kupovina isplati tj. da li je povoljan odnos dobijeno-ulozeno.
Bilo bi ekstra kada bi ti Rade na neki nacin dosao do tih podatraka i da nam potom sve to sumiras ovde, a onda  mogu slobodno reci da bi to uz jednu probnu voznju uz odobrenje tvog sugradjanina, bio  pravi ekskluzivni test jednog kineskog kamiona na ovim prostorima.Sa nekim relevantnim podacima iz tehnickog uputstva, tvojim pregledom i zakljuckom a potom i dobro napisanim tekstom propracenim fotografijama sto tebi nije nikakav problem, uz malo lektorisanja bi to bio pravi, prvi i jedini ozbiljan test jednog teretnog motornog vozila kod nas.To moze da se uradi i da zaista bude prava ekskluziva na ovim prostorima.Testove teretnih vozila i autobusa  uglavnom rade novinari i nemam nista protiv tih ljudi, ali je utisak nekoga iz  struke ipak najmerodavnija i najtacnija informacija o nekom takvom vozilu. 
najsporiji

Broj poruka : 9024
Godina : 59

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Sre Jul 30, 2014 8:00 am

Jedino sto sam nasao na Google je da ima Cummins motor. Kineski proizvodjac Liu Gong npr, je vec duze prisutan medju autobuskim firmama. Mozda ima par desetina prodatih modela na teritoriji Srbije tako da ne verujem da ce DongFeng imati bolju prodju medju nasim kamiondzijama,tradicionalno okrenutih prema zapadnoevropskim markama.
zeljko

Broj poruka : 4628
Godina : 38

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Sre Jul 30, 2014 8:36 am

Moram prvo da nahvatam ovog kolegu negde u popodnevnim satima da mu "udarim sačekušu" na pumpi, da ga zovnem na 3-4 o'ladjena piva pa da vidimo o čemu se radi. Izgleda da je unutra Cumins 375 ks E3 Micheline gume na gibnjevima nazad, za dalje ne znam, pokušaću da dodjem do tih informacija

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Sre Jul 30, 2014 9:42 am

....razgledao sam malo u luci Kopar pre nekih 7 godina,  jedan od par brodom pristiglih autobusa kineske proizvodnje iz te neke turisticke klase.Visokopodni su bili i po spoljasnjem obliku licili na vecinu autobusa koje svakodnevno srecemo, ali ono sto se tada iz aviona moglo videti, to je katastrofalno losa zavrsna obrada.Kad' to kazem mislim i na ono sto se vidi spolja i na deo koji sam malo video oko vozackog radnog mesta, lose da losije ne moze biti.Gruba plasitka i jos grublji kederi  i jos sve to lose i nesimetricno uklopljeno, ma zivi haos kako je to bilo lose odradjeno.Ne znam cenu ( ili sam je zaboravio ko ce ga znati) niti nesto vise u vezi tih vozila, ali verujem da su se vremenom mozda i njihovi proizvodjaci  promenili na bolje i da su to danas verovatno bolji proizvodi.Videcemo..... 
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Čet Apr 13, 2017 4:49 pm

Evo ga neko "čudovište" od ovih što pretražuju naftu

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Čet Apr 13, 2017 5:56 pm

....ovo je neki stari internacional ako se ne varam ili bar lici na njega , a ovog lepotana  bas vadi ovaj "fabricki" branik.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Čet Apr 13, 2017 6:20 pm

Moguće i da je International, Ja ih više ne razaznajem Smile

Admin