Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Transport BERAR" DOO- Melenci

+5
rade 1993
Berar
Sotir
Miodrag
stralis3
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od siera Sub Apr 03, 2021 1:07 pm

Continent je prototip testira se trenutno a ovi se već voze

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27590
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od najsporiji Sub Apr 03, 2021 1:17 pm

...sta fali ovom kamazu, odlican kamion i ako nista drugo uradjen je da traje i izdrzi mnogo gore muke nego vecina ostalih kamiona.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od siera Sub Apr 03, 2021 2:08 pm

Sa ovim Kamazom se trenutno hvale, motor neka kombinacija u saradnji Libher i Kamaz, menjač ZF i diferencijal. Actros kabina

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27590
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od KristyScania Sub Apr 03, 2021 2:40 pm

najsporiji ::...samo neka ti je sa srecom u svakom kamionu pa ako bude i kamaz, nista strasno jer posle svega obavezno na red dolazi i kraljica za kraljicu.Uzivaj i srecno Kristina. "Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 3278228350
Hvala Nešo, ja se stvarno nadam da je Scania na redu, svašta sam vozila, a Scaniu samo jednu.

Ovaj Kamaz što je Rade stavio sliku je baš moćan, ne bih se bunila za jedan takav  "Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 1f600 
 "Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 1f600
KristyScania
KristyScania

Broj poruka : 424
Datum upisa : 17.04.2013
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od siera Sub Apr 03, 2021 2:53 pm

Veruj da je uradjen sasvim pristojno i sa proverenom mehanikom. Ne bi Rusi ulazili u takav projekat da su imali sumnju da neće da im uspe.

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27590
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od najsporiji Sub Apr 03, 2021 3:42 pm

...rus ili da budem preciziji stari SSSR , napravi jako, tesko, vrlo robusno i da kazem vrlo neugledno i tehnicki ogoljeno vozilo, ali zato skoro svako njihovo vozilo izdrzi sve moguce i nemoguce uslove ekploatacije, narocito one najteze terenske uslove.Pogledas samo sta je nekada vojska koristila od vozila za najnepristupacinije terene i sve je jasno.

Kazu bolji poznavaoci teskih terenskih vozila da je zimi za najteze uslove najbolje vozilo vojni AR-55 , potom ruski gaz i lada niva, sve posle je smeso i nema veze sa terenskom voznjom.Kod prva dva je cista mehanika i cist manuelni rad vozaca, nista elektronika, nista hidraulika.

Zato sam skoro siguran da je ovaj kamaz ozbiljno dobar i rekao bih kvalitetan kamion koji je pravljen pre svega za ruske nacine eksploatacije, a potom i za ostala podneblja.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od siera Sub Apr 03, 2021 3:57 pm

Pa oni rade vozila ili tu tehniku prema nameni i prema regionima gde će se koristiti. Pošto su oni dugo bili zemlja bez puteva, bespuća i tundra tome su i prilagodjavali život tehniku i ostalo. Imaju oni tu tehniku i danas u proizvodnji samo što je nama potpuno ne poznata. Buhanka UAZ se i danas proizvodi čista mehanika na benzin i bez nje je u Sibiru život ne zamisliv. Radi se u svim mogućim varijantama. Tako da su i ovog Kamaza napravili za dugolinijski saobraćaj za moderne puteve i normalno tu je i varijanta metan, LNG, kombinacija jednog i drugog...

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27590
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od najsporiji Sub Apr 03, 2021 4:06 pm



Posle ovog videa ja mirne savesti mogu da kazem da do sada nisam video tehnicki opremljeniji i savrseniji kamion od ovog kamaza.Pa po ovome sto sam sada gledao, ovu opremu nema ni jedan do sada napravljen kamion i odusevie su me kamere, elektricna kontrola vozacevog daha da li je janpi ili ne, a potom i sve ostalo sto je pravljeno da vozacu olaksa zivot u kabini i na putu.Sve to sto ima u ovoj kabini na jednom mestu, nema ni kod jednog drugog porizvodjaca ili ja to nisam video, a sve je super uklopljeno i izgelda savrseno.
Odusevio me je prednji gibanj od kompozitnih materijala i znam da je jedino na sprinteru isti takav da kazem plasticni gibanj,ali prvi put to cujem i vidim da tako nesto ima na nekom kamionu.Znaci ludilo kako je ovo sve dobro odradjeno.
Pitanje je samo koliko ce samo svi ti narocito elektronski sistemi da budu dugotrajni i pouzdani tokom eksploatacije, to ce tek vreme  da pokaze, ali ne sumnjam da sve to nije vrhusnki odradjeno.

Sta je mozda problem.Mislim da je frizider na malo cudnom mestu ili nisam navikao na da kazem viseci frizider, cudno veliki pogonski tockovi onako bas ogromni i daleko bilo da jedna takva guma rokne, nema sa te strane nista od ovih lepih plasticinih stitnika, pola stranice bi bilo u sitnim fronclama.
Sve drugo je top i ne mogu a da ne kazem da je  ovaj kamion nesto najboje sto sam video do sada, makar vizuelno.Vrh u svim segmenitma, sve drugo bi bilo zlonamerno sa moje strane.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od siera Sub Apr 03, 2021 5:04 pm

Ovaj video nisam imao prilike da odgledam. Video sam jedan drugi možda par minuta svega ali ovaj su skockali da nema dalje jbt više kamera u njemu i na njemu nego u narodnoj banci. Gledam Michelin singl gume, gibnjevi od kevlara, to je imao Iveco Deyli još oko 2000-te godine možda i malo ranije. Kažu 30 kg lakši po gibnju. Ono vozačevo sedište posebna priča Smile

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27590
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od Intarder Sub Apr 03, 2021 11:55 pm

Svaka cast Kristina "Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 600337496
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3655
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

KristyScania likes this post

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od KristyScania Uto Avg 10, 2021 5:06 pm

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 20210710
Ovaj levo vozim, jedan kao ovaj u sredini mi je za dlaku promakao da zadužim, a ovaj desno sam vozila prethodno
KristyScania
KristyScania

Broj poruka : 424
Datum upisa : 17.04.2013
Lokacija : Novi Sad

siera likes this post

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od najsporiji Uto Avg 10, 2021 5:35 pm

...lepa ti je limuzina za posao a meni spolja i beli i crveni deluju jednako osim sto je mozda crveni koju godinu mladji od tvog kamiona.U zdravlje Kristina da se ti fino vozis sa tim kamionom i da nemas problema na putu sa njim, naravno da sa  njime zaradis i neku lepu paricu, sve drugo ce vremenom doci na svoje mesto.Sa srecom  Kristina. "Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 3278228350
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

KristyScania likes this post

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od KristyScania Uto Avg 10, 2021 5:43 pm

Hvala Nešo, zasad se druzim dva meseca sa njim, uglavnom je dobar.
Moj kamion je 2014 godište, a ima nekoliko tih crvenih oni su 2016 godište. Nema neke velike razlike, nego mi jako smeta što je blokada na 85 km/h, pa zato žalim za crvenim, jer kod njih su na 90 km/h. I neki od tih crvenih imaju stajaću klimu, a ovaj moj nema. Sve je dobro, samo da nije tako spor.
KristyScania
KristyScania

Broj poruka : 424
Datum upisa : 17.04.2013
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od najsporiji Uto Avg 10, 2021 7:06 pm

...slazem se sa tobom Kristina ali veruj mi na rec, nikada se ne zna zasto je to dobro.Srecno.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

KristyScania likes this post

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od siera Uto Avg 10, 2021 7:26 pm

KristyScania ::Hvala Nešo, zasad se druzim dva meseca sa njim, uglavnom je dobar.
Moj kamion je 2014 godište, a ima nekoliko tih crvenih oni su 2016 godište. Nema neke velike razlike, nego mi jako smeta što je blokada na 85 km/h, pa zato žalim za crvenim, jer kod njih su na 90 km/h. I neki od tih crvenih imaju stajaću klimu, a ovaj moj nema. Sve je dobro, samo da nije tako spor.

Ako naidješ kroz ČA javi se ima d' ide ko raketa Smile

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27590
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

KristyScania likes this post

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od KristyScania Uto Avg 10, 2021 7:55 pm

Taj kamion je vukao negde u Mađarskoj kiperku i kaže da ima drugačiji diferencijal i da bi trošio više od ostalih. Samo taj moj tako sporo ide, ostali 90kmh. Malo neobično da sa kipera kamion ide u špediciju, mislim da je logičnije obrnuto.
KristyScania
KristyScania

Broj poruka : 424
Datum upisa : 17.04.2013
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od siera Uto Avg 10, 2021 8:19 pm

Bio jeftin u nabavci Smile ako je tako, onda nije za pomeranje brzine

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27590
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

KristyScania likes this post

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od KristyScania Sre Avg 11, 2021 8:31 am

Pitala ja čim sam ga uzela za pomeranje i što jedini od Volvoa je tako spor, i oni mi to kažu, svašta da kiper završi u špediciji, ali mora da je bio skoro džabe
KristyScania
KristyScania

Broj poruka : 424
Datum upisa : 17.04.2013
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od siera Sre Avg 11, 2021 8:39 am

Upravo to kao što sam ti rekao

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27590
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

KristyScania likes this post

Nazad na vrh Ići dole

"Transport BERAR" DOO- Melenci - Page 2 Empty Re: "Transport BERAR" DOO- Melenci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu