Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

3 posters

Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od siera Pon Jun 23, 2014 3:06 pm

Ko saobraća na ovim putnim pravcima da povede računa o vikend pauzi. Naime Francuzi i Belgijanci ne dozvoljavaju da se vikend pauza 45h provodi u vozilu već van njega. Evo pune informacije:

Na sastanku Upravnog odbora UETRa održanom 5. i 6. juna u Zagrebu, kolege iz Belgije i Francuske informisali su: da su njihovi kontrolni organi najavili pojačanu kontrolu korišćenja punog nedeljnog odmora.
Prema članu 8. stav 8. AETRa, odnosno članu 8. stav 8. Uredbe (EZ) 561/2006 ako želi, vozač može koristiti dnevni odmor i skraćeni nedeljni odmor u vozilu, ukoliko u vozilu postoji prostor za spavanje i ako je vozilo u stanju mirovanja. Prema tumačenju belgijskih i francuskih kontrolnih organa iz ove odredbe AETRa, proizilazi da se puni nedeljni odmor ne može koristiti u vozilu. Upravo će primena ove odrebe AETRa biti predmet najavljenje kontrole.
Predviđene kazne za nepoštovanje pomenutih odredbi u Belgiji su od 50 do 1800 eura.


_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27582
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od najsporiji Pon Jun 23, 2014 9:58 pm

.....shodno nasim naravima, ovde ce biti mali milion "ispravnih i jedino tacnih" tumacenja u zavisnosti ko to bude tumacio.Imajuci u vidu da nase kolege odmah po nekom nepisanom pravilu i na prvu loptu sve znaju, postoji mogucnost da neko to pogresno protumaci a ona najgora varijanta je da neko pogressno i lose shvati nesto sto je nacuo ili procitao, onda da to naravno pogresno obnaroduje i eto ti belaja medju vozacima.
Ne znam o cemu se radi i na prvu ruku mi deluje malo nelogicno da pojedine drzave potpisnice tog famoznog sporazuma, same i po svojoj volji prekrajaju nesto sto su prethodno propisale a narocito da to rade bez odobrenja iz Brisela.Po toj logici onda svaka clanica moze da menja odredjene delove AETR-a kako kome odgovara a onda to vise nije uredjen zakone jdanko vazeci za sve , vec bi to bila papazjanija i sranje od propisa.Kako sto ste videli i znate, imao sam nekoliko francuskih kontrola. poslednja je bas bila zestoka i u dlaku detaljna i niko mi od francuske policije nije nicim ni nagovestio da ce nesto da menjaju ili za nesto novo kaznjavaju.Uostalom, mozda ce za pocetak Francuzi i Belgijanci malo vise kroz reseto propustiti sve vozace iz istocnih zemlja narocito one koji su iz novoprimljenih zemlaja u EU obzirom da kada vise nema granica, svi oni rade na zapadu svojim kamionima i tako uzimaju posao lokalnim prevoznicima.To je nelojalna konkurencija zapadnim firmama i onda su se njihove vlasti verovatno dosetile da malo strozije proveravaju primenu zakona narocito u delu da vozilo i vozac moraju da budu i u sedistu firme narocito za vreme nadoknade prethodno skracene vikend pauze.Naime, Bugari, Rumuni, Makedonci sa firmama u Bugarskoj i BG tablama, ne dolaze mesecima kuci vec ne gase danima vozila i rade po zapadu za prilicno manje para nego tamosnji transporteri.To jednako rade i Turci samo sto su oni malo pametniji i imaju otvorena predstavnistva svojih firmi na zapadu pa su tako doskocili problemu zvanom sediste firme.Sa nama nije problem jer moramo imati ili obicnu ili cemt dozvolu a to znaci i tzv.vezane ruke za neki veci transport jer ni sa dozvolom ni sa cemtom to nije moguce a da bude po zakonu Zanci to se lako vidi i sada i mislim da im mi po tom pitanju nismo nikakav problem niti ce nas neko po tom osnovu dirati , vec svi istocnjaci sa tablama maticnih drzava, naravno tu mislim i na Hrvate koji iz sve snage koriste te transportne benefite posle ulaska u EU.
Licno mislim da se dize neosnovana tenzija ovde kod nas i zivi bili pa videli, u narednom ce periodu mnogo toga da bude jasnije.Uostalom, jos oko Nove godine smo dobili uputsvo da sve biletne i tranzitne dozvole za sve drzave kroz koje prolazimo, moramo dati na uvid i pokazati kontrolnim organima bilo koje drzave koja vrsi kontrolu i da su kazne za nepostupanje po tom upustvu, veoma visoke.
Nista novo. Novo bi bilo da nas pocaste na granici ili na putu prilikom kontrole azurnijim radom, ljubaznoscu pa i po nekim sokicem, ovako na sve ovo smo navikli i ponavljam, licno mislim da se samo dzabe dize tenzija medju nasim vozacima a imam utiska da ce to vrlo da se izdigne na nivo tipa nekih novih zabrana, rek'o mi covek platio kaznu, iz te firme pukli vozaci a u stvarnosti od toga nema ni malo istine.Makar ja tako mislim.
Uzgred, pod pretpostavkom da je sve to tacno kako je ta vest prenesena, Francuske i Belgijske vlasti znaju za sve ovo o cemu sam napred pisao pa bi tako vozac morao da za viken pauzu ima obezbedjen smestaj van vozila koji bi poslodavac morao da plati a to onda komplikuje stvar jer povecava trosak ionako niske cene prevozxa da bi se dobio posao i sva bitka se bije oko toga m ne oko nas a mi mozemo po nekada u svemu tome da budemo samo kolateralna steta u sta ja zaista alo verujem.Nas mnogo toga 'ebe , pocev od programa koji odmah na granici izbacuje broj dana provedenih na prostoru EU tj.broj reostalih dana za boravak tako i da po tom osnovu, mi nemamo ni kud ni gde jer su nam po mnogo osnova da tako kazem, vezane ruke. Ako neko od nas misli da to ovi na zapadu ne znaju, taj se grdno vara i zato kazem, znaju oni tj.njihovi kontrolni organi ( carina i policija ) sve i to puno bolje od nas jer su svi odlicno umrezeni pa ako napravis glupost u Hr. ili Slo. , to nije ostalo unutar tih drzava vec je odmah na znanje stavljeno svima na prostoru cele evropske unije.Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji 3278228350 
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od siera Pon Jun 23, 2014 10:26 pm

Ja lično mislim da će kontrole tog tipa biti selektivne prema istočnim članicama EU PL, LT, LV, EST, RO, BG a mi koji smo sa pojedinačnim dozvolama ili Cemt dozvolom koja mora kući nakon 3 prevoza van matične zamlje da ćemo biti poštedjeni kontrola tog tipa.

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27582
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od najsporiji Pon Jun 23, 2014 11:25 pm

.....upravo to i mislim jer kao sto rekoh, nama su "ruke vezane" na vise nacina i to pocev od max.90 dana u periodu od 6 meseci, pa preko dozvola i cemta za koje smo i do sada mogli biti kaznjeni ako se ne pridrzavamo propisa o obaveznom povratku u bazu i overu istog na ulzano-izlaznoj domacoj granici.Zasto bi mi njima onda bili bitni?Problem su na taj nivo izdigle kolege iz Hrvatske koje ce to strasno da pogodi jer su ulaskom Hr.u Eu, svi masovno zdimili put Evrope i jednako kao i ostali, retko dolaze kuci ili bas kada zbog nekih visih razloga to moraju. Zato je ta polemika upravo od njih i krenula ali ja zaista najiskrenije verujem da nas to pogadjati nece i uvericu se u to vec prvom prilikom kada budem isao ka Francuskoj.Pa pretprosle ture je kraj mene na parkingu stajao Bugarin sa volvom , veruj mi neki krpez i ne zna sta je gore, truk ili poluprikolica.Solidno parla srpski i psuje na sav glas jer hoce kuci a "gazda" ga ne vraca.Problema sa kamionom koliko hoces a uz sve to mu nije radio vebaster i smrzavao se tri nedelje, pere ves u lavoru i susi na brisacima i mogu ti reci, muka ziva.Jedino su mu gume zaista iznad proseka u odnosu na kompletnu sliku vozila.Pitam ga ja da li ga neko dira zbog stanja vozila narocito zbog poluprikolice koja je zesce razdrndana, a on mi i najbukvalnije kaze da se krije koliko moze ali i da je dao otkaz "gazdi" i samo ceka da ga vrati kuci jer mu je svasta izodbijao od zarade, a placa vrlo lose.
E sad', takvih ima na hiljade iz raznoraznih zemalja - novih clanica EU i ako se neko misli da zapadne vlasti sve to ne znaju, onda se grdno vara.  Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji 3278228350 
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od Bocko Uto Jun 06, 2017 4:02 am

Ako imate FB, vidite, neka hapšenja već bila izgleda oko radnog vremena. Ne razumem, kako misle da u petak parkiram u Belgiji na primer i da se vratim u srb? Ili hoće u Hotel? Ovo je pre urađeno sa hotelskom mafijom, Sami su sračunali kolke pare mogu da dignu na godišnjem nivou, siguno milione evra...pa porez državi i svi zadovoljni!

Ja to tako shvatam:

Ima i video:
https://www.facebook.com/1277438085613106/videos/vb.1277438085613106/1548049251885320/?type=2&theater


https://www.facebook.com/TERETNJACI.ba/posts/1731828427117470


Bocko

Broj poruka : 81
Datum upisa : 16.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od Bocko Uto Jun 06, 2017 4:06 am

I da, to je toliko glupo pravilo. Dakle ispada da ne smeš ni da se pojaviš ispred kamiona. Tipa dođem u subotu posle podne da sredim kabinu ili slično, ako hoće ima da me nabede da sam spavao tj "samo što sam ustao"...bzvze...Gde važi sve ovo Belgija, Francuska, Nemačka?

Bocko

Broj poruka : 81
Datum upisa : 16.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od najsporiji Uto Jun 06, 2017 6:18 am

...ne bih bas na prvu loptu prihvatao sve sto neko napise ili kaze onako odokativno a da u stvari ne zna sta se stvarno desavalo.To sto vidis da jednog odvode sa lisicama ne znaci da je taj neko proveden zbog toga sto nije pravio pauzu u hotelu vec zbog toga sto se na ostalim slikama vidi  da je u pitanju neko guranje i komesanje medju tim ljudima tamo. Licno mislim da je taj privedeni verovatno bio nesto bahatiji i bezobrazniji  u komunikaciji sa policijom a tamosnja policija nije sto i domaca iamjuci u vidu da su tamo kako se i vidi, pretezno stacionirani rumuni i bugari i vecina vozaca iz istocnih zemalja.Verovatno nisi imao prilike da vidis kakav "red" ostavljaju iza sebe i pored sebe na mestima gde su parkirani   i gde prave vikend pauzu, pa bi ti onda bilo jasnije zasto je prema takvima policija nesto strozija.To sto nasi vozaci sve izokrenu u svoju korist i onako kako njima odgovara a potom se to prenosi od usta do usta i to svako u svojoj interpretaciji, to je neka druga prica.Na kraju, taj propis su prvo u eu uveli upravo belgijanci i francuzi zbog zastite svojih transportera od nadiruce nelojalne konkurencije iz istocnoevropskih zemalja.Postavljaci videa i tih informacija osim pljuvanja po informaciji  ne kazu cime se i na koji nacin sve sluze u tim drzavama da bi obavili posao, pa zbog takvih "mozgova" potom nahebu i svi ostali koji natrce tamosnjoj policiji jer njih bas mnogo zabole za nase mdjudrzavne podele obzirom da smo svi mi sa ovih prostora njima potpuno isti.
Ne branim niti napadam bilo koga samo je dobro zbog posla preneti uvek prave informacije a ne opservacije dela vozaca sa ovih prostora koji su zbog takvog ponasanja i doveli ovu profesiju tu gde se nazalost nalazi.Rekla kazala koje potom nastupa spada u tracarenje a ne u ozbiljne razgovore o poslu. Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji 3278228350
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od Bocko Uto Jun 06, 2017 2:32 pm

Ok, oko hapšenja to je sekundarno, sigurno se opirao kazni, ali u videu se vidi da je "racija" organizovana zbog odmora vozača. U onom videu, vozač je rekao, spavao sam u kabini, kazna 1800 evra, dobio račun, niko ga nije pipnuo. Mislim da je rumun. Slažem se što si napisao za naše vozače, nažalost, za sve si u pravu.
Pored svega opet je nepristupačno da se ide u hotel ili bilo gde ako ideš sa balkana i td. Verovatno postoje i udaljeni parkinzi negde na sred auto-puta gde ćeš opet morati da putuješ nekako do prvog Hotela. Ne znam kakve su reakcije njihovih vozača, ali koliko sam pratio jednog vozača iz Belgije, koji na JuTjubu ima kanal, uglavnom "pogodi" vikend kući. Petak uveče ili popodne je skoro obavezno na parkingu svoje firme. Ali ne znam da li je uvek tako, pitaću ga oko svega ovoga.

Bocko

Broj poruka : 81
Datum upisa : 16.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od najsporiji Uto Jun 06, 2017 4:03 pm

.....to ne vazi za njihove domace vozace niti za vozace iz Fr. vec iskljucivo za vozace ostalih drzava koji rade kabotazu po Belgiji i Francuskoj.Taj propis je uvela drzava na zahtev njihovih domacih transportera koji na taj nacin hoce da suzbiju konkurenciju iz inostranstva koja im uzima posao radeci prevoz za mnogo manje pare u odnosu na njihove prevoznike, hocu reci oni9 tako stite svoje prevoznike od jeftine konkurencije sto je po meni sasvim u redu.Jednaka situacija jeste i u Nemackoj ali tamo takva obaveza ne vazi za vozila u tranzitu.Treba napomenuti da su razlog za donosenje takvih propisa pre svega rumuni i bugari, cesi i slovaci, poljaci a verovatno i jos po neki prevoznici iz nekih drugih drzava tzv.nove eu.Bugari, rumuni, makedonci, turci pa i deo nasih prevoznika rade kamionom po tri meseca na zapadu, potom zamene posadu i nastavljaju posao tako preko cele godine.E sad' zamisli ti za koje pare to radi francuski ili belgijski vozac belgiskog transportera a za koje pare radi vozac iz makedonije, rumunije ili bugarske.Bez uvijanja ili lanze skromnosti a narocito ne bez preterivanja, ali vozaci iz tih drzava tamo zive kao skotovi po kabinama, voze poluispravna vozila, dovijaju se kako znaju i umeju da prezive da ih takozvani fgazda ne bi otpustio i poslao nekog drugog umesto njega, i ljudi cute i trpe jer kod kuce cekaju gladna deca.Majice, gace, carape , bluze i pantalone se peru u wc-u na nekoj pumpi a suse se na brisacima ili prozorima za vreme vikend pauze jer ti ljudi ne vide kucu po 3 meseca.Ista je stvar i sa nasima koji rade u nasim firmama registrovanim u Sloveniji pa ispada kao da su vozila i evropske unije.Haskijevi vozaci u Globalu rade uprav bas na taj nacin i ne vide kuci po tri meseca, silo jelicic, euro tek Ruma i verovatno ima sada jos mnogo takvih ali ih ja ne znam i to nije ni malo lako a ni ugodno.Razlika jeste sto nasi u tim firmama rade za nesto vece pare i papire posle 5 godina mislim na nase ljude u nasim firmama registrovanim u eu.
Elem da se vratim na temu, poljaci, cesi i slovaci imaju hiljade malih vozila sa ciradom do 3,5 t. sa onim golubarnicima na kabini i ubijaju se i od posla a i od para i kroz francusku ih mozes videti vise nego francuza.Zato vise zapadnjaci nisu glupi i razbijaju od kazne sve one koji vikend provode u kabini kamiona jer znaju da se tim tzv.gazdama ne isplati da vozacima placaju hotele ili drugi smestaj.Potpuno istu muku smo mi imali sa hrvatima u Rijeci pre desetak godina pa je i to nekako reseno, ali da policija u tim drzavama ima pravo da kaznjava vozace po tom osnovu, to pravo ima i toga ce biti sve vise.Ima toga i kod nasih prevoznika kada se tice placanja kazni, samo niko ne prica svoju sramotu i bruku nego se to krije sve dok neki vozac ne napusti tu firmu ili dok se negde dobro ne usljema alkoholom pa isprica i ono  sto jeste i ono sto nije bilo. Very Happy
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od najsporiji Uto Jun 06, 2017 4:19 pm

.....jos nesto, ne pogadjaju njihovi vozaci vikende kod kuce vec ih logistika firme koja se tamo bavi ovim poslom, precizno navodi tj.tovari i istovara i nalazi im  ture  koje ce ih na vreme i u skladu sa satnicom,  po zakonu  dovesti u firmu da bi vozaci vikend proveli kuci.Zakon o radnom vremenu je tamo previse strog da bi se bilo ko od njih tamo igrao sa time narocito sto svi znaju snagu tamosnjih sindikata od koji i drzava zazire a ne  bilo koje firme, pa sa takvim stvarima u transportu na pravom zapadu nema igranja.Sve drugo je jeftina improvizacija  i  zato nisu krivi ni francuzi , ni belgijanci vec je kriva halapljivost i gramzivost stranih nazovi gazda koji na svaki moguci nacin tlace svoje vozace.Vozac to ne moze da naplati od tih samozvanih gazda, ali im zato meru uzme tamosnja policija pa da vidijmo kome ce se pre smuciti.Licno nisam protiv toga jer umesto da sami uvedemo red nama red uvode strane policijske sluzbe visokim kaznama kojima pokusavaju da urazume sve te nazovi gazde iz istocne evrope.Naravno da to ne moze nikako drugacije nego po dzepu i ako se te nazovi gazde ne urazume, polomice nam se i drugi deo price preko nasih ledja uvodjenjem granica za sve vozace koji nisu za pocetak recimo iz sengena ili ne pripadaju tom tzv.starom jezgru EU , a onda svi zajedno mozemo samo da se slikamo kada se tice posla.Posebna je prica smanjenje brzine za teretnjake na 80km/h diljem cele EU i zapadnjaci ce pronaci mnogo nacina da nam doskoce ako se na vreme ne dozovemo pameti jer su i tzv.noz i kolac u njihovim rukama.Ko ne plati na mostu platice na cupriji i to jeste osnovna krilatica svake pohlepe i neobuzdane otimacine od tudjih usta.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od Bocko Pet Jun 09, 2017 5:15 am

Ok, na to sam i mislio kada sam napisao "pogađaju". Naravno, njima dispečer piše plan vožnji u skladu sa zakonom. Ja sam pratio čoveka koji vozi kamion u Belgijskoj firmi Sitra. Vozi praškasti/granulasti/zrnevljev materijal uglavnom u "cisterni".
To je organizovan sistem - te firme, a kod nas gazda i 10 iznajmljenih vozača pa teraj...mada nije bolje ništa ni kod organizovanijih domaćih firmi.
Nama je možda fizički malo drugačije jer ne možemo stići za 5 dana iz SRB  koliko oni mogu iz Belgije do drugih zemalja EU, ali to nema nikakve veze. Zakon se zna i tačno se kaže, "vikend" - kući, ili hotel (tih 48-sati). To može da smeta nekom ko ima jedan-dva kamiona, kao što je Siera, koji bi morao da razmišlja ako krene u francusku oko te pauze, dok u firmama na zapadu razmišlja onaj koji je za to zadužen u firmi. Evo Siera može sam da nam kaže, možda i nisam u pravu, da li nam smeta ili ne. Kao pojedincu verujem da smeta, primer meni u nekom razmišljanju (napisaću zašto), ali kada sam vozač u firmi, onda super, imam 48-sati ekskurziju ako gazda poštuje zakon pa odem u hotel!
A evo zašto: Jel sad postoji problem da pogodim voznju ali i ne samo to, nego da utanačim tako da kamion nikako ne sme biti četvrtak-petak sa vozačem u 48 sati pauze, jer ga hvata vikend i gubi se 4 dana - jel tako? Ako je u FR zabrana za vikend kamionima i šta će biti s robom toliko vremena...nzm...ili će se naši dobavljači morati i na to navići, da će roba sada duže putovati. Moj komšija ode juče za Belgiju. Pitam ga, šta će oko onih 48-sati? Kaže ako gazda kaže kamion, - kamion, ako hotel, hotel...strašno.

Bocko

Broj poruka : 81
Datum upisa : 16.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od najsporiji Uto Feb 13, 2018 9:28 pm

Problemi na vidiku mada verujemda ce i dalje to biti selektivno ili dok vozac ne dopadne do neke lkw kontrole.Videcemo mada sam gotovo i dalje siguran da je sve to usmereno prema vozacima iz siromasnijih drzava clanica eu, koji kabotazom  prave nelojalnu konkurenciju prevoznicima iz bogatijih eu drzava, mi smo tu i dalje sitna riba pljuckavica.

[size=33]PRESUDA EVROPSKOG SUDA PRAVDE: PUN NEDELJNI ODMOR IZVAN VOZILA[/size]
21.12.2017
Evropski sud pravde doneo je 20.12.2017. godine presudu po „Zahtevu za prethodnu odluku – Drumski transport – Period odmora vozača – Uredba (EZ) br. 561/2006 – Član 8. st. 6. i 8. – Mogućnost korišćenja dnevnih odmora i skraćenih nedeljnih odmora izvan sedišta i u vozilu – Izuzimanje perioda punih nedeljnih odmora”.
Polazeći od stava da Uredba (EZ) br. 561/2006 ima za cilj poboljšanje uslova rada vozača i bezbednosti saobraćaju, Evropski sud pravde navodi da kamionska kabina  nije odgovarajuće mesto za period odmora duži od perioda dnevnog odmora i skraćenog nedeljnog odmora. Sudije smatraju da je situacija koja podrazumeva da vozač provede sva vremena odmora – uključujući i pune nedeljne odmore – u kabini vozila, u suprotnosti sa ciljem poboljšanja uslova rada vozača.
Očekuje se da će ova odluka Evropskog suda pravde podstaći države članice koje još nisu uvele zabranu korišćenja punog nedeljnog odmora u kabini vozila da to učine. Zabranu korišćenja punog nedeljnog odmora u kabini vozila do sada su uvele Belgija, Francuska, Holandija, Nemačka i UK.
Presudu Evropskog suda pravde na engleskom i hrvatskom jeziku, pretplatnici na INFO-centar mogu pogledati na stranici SUDSKA PRAKSA.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji Empty Re: Nedejna pauza u Francuskoj i Belgiji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu