Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

+3
danilosin
stralis3
Shelby32
7 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od zeljko Sre Jan 01, 2014 8:19 pm

A sto znaju namerno da ne vrate saobracajnu ili nesto od sertifikata. Kad primetis vec bude kasno.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13251
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Sre Jan 01, 2014 8:27 pm

Nema teorije da mi ne vrate dokument. Jedan jedini put mi se to dogodilo u Poljskoj u maju prošle godine na putu. Inače sve službe vraćaju dokumenta, neće ni oni probleme. Mada često po granicama vidim zaboravljena dokumenta od vozača. Letos je Rus vozač našao u šumi uz put kod Brajnska kompletan novčanik vozača Avale sa svim karticama, saobraćajnim, vozačkom, kartice goriva normalno bez para. Moja pretpostavka ili je to vozaču obijena kabina ili je izgubio novčanik i dao je jednom kolegi BG tablice da ponese to u SRB

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27660
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Sre Jan 01, 2014 8:48 pm

Mnogo ljudi greše a Ja sam da kažem već odavno sistematizovao pitanje dokumenata.
Mora se imati adekvatna torba za dokumenta. Dokumenta podeliti po grupama:
Ona koja prate vozilo a ne koriste se često recimo TIR sertifikat, ATP sertifikat, Taho sertifikat, kartice protiv požarnih aparata, šestomesečnih tehničkih pregleda, kopija lekarskog uverenja.
Sledeća grupa recimo transportne dozvole koje se nose u vozilu i ne trebaju na trenutnoj relaciji, putni nalog i njih treba skloniti na drugu stranu.
Onda dolaze recimo transportne dozvole koje trebaju na turi koja se voze i one su mi uvek složene geografski.
Potvrda o vožnji sa pripadajućim taho trakama opet imaju svoje zasebno mesto.
Dokumenta od robe koja mi ne trebaju recimo do konačnog mesta carinjenja u RUS tu ima sertifikat o bezopasnosti, CT sertifikat, SRB carinska deklaracija ona opet stoje sklonjena na drugoj strani
I dokumenta koja trebaju na svakoj granici i eventualno usputnoj kontroli CMR, Fakture, TIR karnet, eventualno fito uverenje su uvek 1. i pri ruci.
Saobraćajne i pasoš nosim zajedno.
I od skorijih dana u dokumenta u vozilu su još koje kakvi špediterski ugovori, ugovori o aparatima za naplatu putarina sve to treba da se ima u kamionu.
O svakom dokumentu po naosob mora da se vodi računa.
Ima još tu dokumenata koji se recimo dobiju na ulasku u jednu zemlju i prilikom izlaska iz iste taj dokument treba razdužiti (razne takse, carinski papiri, odvage)
Ma idi begaj ima dokumenata kolko oćeš  Smile  Smile  Smile 
Na sve ovo nisam dodao račune koji prate putne troškove, razno razne kartice bankovne, za nabavku goriva


_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27660
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od zeljko Sre Jan 01, 2014 9:10 pm

Lepo i korisno objasnjenje.  Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 3278228350 Vecina to nosi nagurano u jednu fasciklu ili je razbacano po kabini. Kad treba da razduze racune,oni svi ispod sedista ili kreveta.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13251
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Sre Jan 01, 2014 9:13 pm

Muka mi je od računa a u ovim zemljama ih ima kolko hoćeš

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27660
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od danilosin Čet Jan 02, 2014 2:25 am

siera ::Imaju i oni neke svoje kombinacije i koriste te manjkavosti njihovog sistema.

2. Sledeće im je: jure obično tandene mere im visinu a oni su često 4.05m ili tako neke stvari

Spreman sam na te stvari pa se kod mene recimo iznenade kad im uveče u 21h kažem jednu vinjetu i dam tačno 11€. Sveo sam te troškove na osnovne ili neke minimalne jbg kad traže pare prvi ih pitam jel gledaju tv kad potvrde onda im kažem da su 100% morali da vide da je kriza i da nema para jbg šta da se radi  Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 634459691  Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 634459691  Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 634459691

Kada sam bio u RO, sedeo sam malo sa nekim vozačima koji voze kod Radovića i baš su pričali o tome šta i kako kroz RO gde ima često transportne... Takodje su za ulazak i izlazak rekli da forsiraju merenje visine, i moguće da već imaju neki vid napomene tako da kamioni koji su redovno tamo, a problematični su sa visinom hoće da mere...
danilosin
danilosin

Broj poruka : 339
Datum upisa : 16.12.2013
Lokacija : Pančevo

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od danilosin Čet Jan 02, 2014 2:30 am

zeljko ::Lepo i korisno objasnjenje.  Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 3278228350 Vecina to nosi nagurano u jednu fasciklu ili je razbacano po kabini. Kad treba da razduze racune,oni svi ispod sedista ili kreveta.

Slažem se.  Smile  Baš sam video da pojedini vozači imaju zanimljive torbe brendirane Volvo, Scania, Man. Da li je to dobijeno uz kupljeni kamion ili je to dodatna oprema koja može negde da se nabavi??
danilosin
danilosin

Broj poruka : 339
Datum upisa : 16.12.2013
Lokacija : Pančevo

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Čet Jan 02, 2014 9:08 am

Tih "torbuljina" ima najviše po prodavnicama delova po istčnim zemljama po zapadu po auto hofovima. Uglavnom su slične a na većini stoje nazivi kamiona. Ima i originalnih od proizvodjača kamiona, Ja imam dve od Volva zadnju koju sam dobio je kožna sa oznakom FH 16 sa njom se nebi postideo čovek da ode u Brisel na pregovore o EU.
Inače imaju da se kupe u servisima gde se prodaju delovi i onda imaju posebne police s takvim proizvodima. Ako nema onda se naručuje po kataloškom broju i stiže za par dana. Cene ne znam.

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27660
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Čet Jan 02, 2014 10:47 am

.......slozicemo se da svako ima ili bi trebao da ima neki svoj takozvani red po pitanju vaznih dokumenata.Ne bih dodao nista posebno osim da sa uredno pohranjenom dokumentacijom u vozilu, ne bi vozac nikada trebao da ima nikakav problem.Sa druge strane, to sve ipak zavisi od vozaca jer red tj.nered u kabini kamiona zavisi iskljucivo i samo od vozaca, ni od koga drugog.Vecina nasih vozaca, naravno ne svi jer ima zaista i puno vrlo urednih kolega, ne razmislja o prvom utisku policajca ili carinika kada ti otvori vrata kabine ili kada u istu udje, narocito na putevima koji vode ka eu.Taj prvi utisak i ono sto taj neko prvo tada zapazi i vidi, umnogome opredeljuje sve potonje reakcije i ponasanje tog' ovlascenog lica koji vrsi kontrolu.Mnogima to nije bitno ne shvatajuci da je ta prva slika u stvari i najbolja "licna karta " sa kompletnim prikazom vozaca, a sva ta ovlascena lica koji vrse kontrolu, uglavnom su dobro obuceni i znaju svoj posao. Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 3278228350 
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Čet Jan 02, 2014 11:14 am

Vrlo važna stavka urednost, vozila, vozača, ako mi zatraže neki dokument na uvid ne može biti da ga tražim neznam koliko dugo, tačno mu znam mesto gde se nalazi

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27660
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od danilosin Čet Jan 02, 2014 10:32 pm

Ako nisu papreno skupe onda je lepo imati tu orginalnu torbu, ako ne onda ta varjanta po tim magazinima i šopovima, meni su se na prvi pogled svidele te torbe sa natpisima kamiona. A video sam i jaknu je turčin nosio sa velikim znakom mercedesa na leđima ali se vidi da je turska roba, nije mi se baš svidela...
danilosin
danilosin

Broj poruka : 339
Datum upisa : 16.12.2013
Lokacija : Pančevo

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Pet Jan 03, 2014 8:42 am

Sa jaknama ista stvar kao sa torbama

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27660
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od danilosin Pet Jan 03, 2014 10:53 am

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Fotografija0338

Ostala još jedna 3-ća da se iskoristi... Prijatelj mi kaže da može da se iskoristi do kraja meseca
danilosin
danilosin

Broj poruka : 339
Datum upisa : 16.12.2013
Lokacija : Pančevo

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od Željo Uto Jan 07, 2014 9:03 am

najsporiji ::.....nigde nije cvece i od da kazem starijih eu zemalja, tu je  Grcka carina na celu kolone po podmitljivosti, otimanju para i izmisljanju svega i svacega samo da bi uzeli reket  od vozaca.Oni, grcki carinici  jesu gori od najgori od carinika svih zemalja koji ne pripadaju eu.Policija im je ok.niko te ne pita nista i ne dira dok ne napravis neko njesra, onda su normalno strogi.Carina, cudo,  drzava u drzavi.
Istina, carinik ima "piksu" i samo ju gurne pred tebe i pita na tečnom srbskom-Častiš li?. Nema druge nego da ubaciš nešto. Ja sam vozio duvan i ubacio 5 eura al zaćas je počeo "problem" pa "problem". Dolje sam imo dosta stajanja i natezanja , otvaro ceradu, rezo im kutije da "pogledaju" al nisam htio dat više para.Nije da se ulagujem ali prema recimo nama hrvatima srbski carinici i policajci su i više nego korektni, tako mi kažu i drugi kolege.Mi za Srbiju koristimo uglavnom već ugovorenu špediciju Milšped i to se odradi kako treba, ali i kad sam negdje gdje ih nema zadivi me s koliko ljubaznosti se to odradi bez obzira na vreme dana u koje dođem. Dok sam dolje bio frižak, pa neznam postupak na carini...carinik lijepo objasni tu ćeš ovo, tamo daj ono, ko da i nije carinik nego neki kolega...
Željo
Željo

Broj poruka : 865
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Uto Jan 07, 2014 9:08 am

Bila je Seljo pre par godina kod nas jedna reklama na TV-u u stilu "Nije teško biti fin" znači malo dobre volje i mnogo stvari može da se reši. Problem je ako takve volje nema.

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27660
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Uto Jan 07, 2014 9:32 am

....Zeljo, svuda ima razlicitih ljudi i na carini i u policji.Recimo jedna lepa stvar kod Grka je sto su njihovi carinici prema njihovim vozacima ekstra fini i niko od njih ni ne pominje cast niti pende evro.Grcki sindikat vozaca se generalnim strajkom izborio za neka prava vozaca u svojoj drzavi i njima ne smeju nista, ali zato sve nas klepaju iz sve snage nema veze bio ispravan ili ne.Makednoce ne klepaju, nego im kozu skidaju i za grke su svi makednoci "skopja".Nekada je to bilo strasno i njima i dalje ne priznaju makednoske pasose, mnjihovi vozaci ulaze na grcku vizu na parcetu papira, to im je jedini dokument.Ma grcki carinici su bruka nad brukama ali se sa malo vestine i bez straha, vrlo lako mogu pre'ebati. Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 3278228350 
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od Željo Uto Jan 07, 2014 9:34 am

Istina, ako nema te "dobre volje" onda je problem. Ali svatko u tom lancu bi trebao biti svjestan da živi od tog vozača koji prolazi i rebao bi mu pružiti uslugu dostojnu čovjeka a ne ko naši šta rade...ko da su od Boga odabrani...glume nešto i izigravaju
Željo
Željo

Broj poruka : 865
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od Željo Uto Jan 07, 2014 9:36 am

Kod Grka, sam u biti imao veliku sreću...Naime oni imaju dve kolone, što je po meni vrhunac omalovažavanja i izživljavanja...naime jedna kolona je za EU vozila a u ovoj drugoj, koja je kilometrima dugačka stoje vozila koja su registrirana na "ostale zemlje".To je po meni vrh diskriminacije
Željo
Željo

Broj poruka : 865
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Uto Jan 07, 2014 10:34 am

.....ma propast Zeljo i od te dve kolone, desna je najduza jer se ona ne placa i dok se ne napravi makar 50 kamiona u redu, ne pocinju sa radokm.Kada se red i cekanje oduzi,kada strpljenje izda pojedine vozace, prelaze u levu kolunu koja vodi u levu traku ispod trema gde idu prazna vozila i tu se za pune placa 5 eura a ako je ogromna guzva , onda se staje u trecu voznu traku i ona je 10 eura.Jedino grcki vozaci mogu sva da obidju i da preko reda presecanjem kolone odmah idu pod trem i ne placaju nista niti im ko sme nesto reci.Necu da neavedem rec koju oni - grcki carinici i to bez izuzetka zasluzuju, nije bas pristojna.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od Željo Uto Jan 07, 2014 6:59 pm

Pa piše na lijevoj , onoj što dole iz rupe ide da je ta traka za vozila iz EU, znači i ja sam se tuda provezo bez plačanja...mada to po meni nije uredu,vozilo je vozilo bez obzira odakle je, ajd da svrstavaju puno i prazno zbog bržeg protoka, ali ovo je čista diskriminacija
Željo
Željo

Broj poruka : 865
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Uto Jan 07, 2014 7:17 pm

.....jasno je meni to sto kazes ali za njih vaze samo ona pravila koja oni ustanove, dzabe prica.Veruj mi da su se jedno vreme ponasali kao divljaci, cepali dozvole, bacali pasose , vracali nazad, trazili po 300 eura da udjes u Grcku , ma svasta ali od kako su se njihovi vozaci pobunili , to se zaista rapidno smanjilo.Inace bio sam u toj blokadi kada je poceo strajk i cak sam iz zezanja organizatorima malo  pomogao oko te neorganizovansti tj. da se bolje i kako valja organizuju i to iz zezanja, pa su te veceri  odmah sklonili blokadu i pustili sve kamione sa obe strane puta Very Happy .Sledeci dan su me kolege organizatori blokade  za sver Grcke , slucajno pronasli medju vozilima u koloni  i iako nisam to trazio jer smo svi bili spremni za visednevnu blokadu, izvukli mene i kolegu i pustili nas da odemo ka granici.Jbg.dobro se dobrim vraca.  Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 634459691
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od zeljko Sre Nov 05, 2014 9:07 pm

zeljko
zeljko

Broj poruka : 13251
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Sre Nov 05, 2014 9:40 pm

To je delimično tako, inače u prošli četvrtak smo imali sastanak na tu temu i prečešljali svih 77 članova na 33 strane. Treba da se donese još 22 previlnika koji će pratiti taj zakon itd. Ima nekih stvari u njemu ali ima i nekih ne buloza sad šta će biti prihvaćeno da se promeni od naših predloga ne znamo još. Jel do 14.11 traje javna rasprava i prigovori na predlog zakona.

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27660
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Sre Nov 05, 2014 9:41 pm

....presipanje iz supljeg u prazno.Ovde se donose zakoni ili neki propisi samo i iskljucivo da bi se zadovoljila forma ili da bi se poslusao nalog njihovih mentora iz eu.Sta  ce Rade imati od toga osim da debelo plati  tu licencu od koje ce imati koristi jednako kao i do sada, ali ce istu verovatno morati svake godine da obnavlja i to opet naravno pozamasno plati .Sa druge strane, ako se nekom iz vlasti digne ona stvar i na osnovu kao necije prijave ili sl.gluposti, drzava ti lako moze oduzeti istu a ti nemas kome da se zalis jer dovode stanje :kadija te tuzi, kadija ti sudi.U toj situaciji ce Rade morati da se lati za dzep, da dbelo zavuce ruku u njega i resi taj nazovi problem na pravom mestu ne bi li tako sacuvao posao a  ako to nece da uradi, lepo poslika kamione, da oglas u novinama ili na nekom portalu pu,pu,pu, daleko bilo i za njega i sve manje prevoznike njemu slicnim.
Ovo je moje razmisljanje na temu "unapredjenja" rada i uvodjenja reda medj'  domace prevoznike u drumskom transportu.Mozda sam bezobrazan, ali skoro sve sto dolazi od "ovih" meni nikako ne mirise na dobro po sve nas. Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 3278228350
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Sre Nov 05, 2014 9:57 pm

Pa gledano šta su oni ovde propisali prilagodjeno je zakonima EU, e sad što mi imamo teže uslove privredjivanja to je drugo. Inače licence će imati važnost 10 godina, presek voznih parkova je na dan 03.11.2014 šta je zatečeno to će se i imati kad zakon bude stupio na snagu. Neće trebati nikakav novac ali će ulog biti vrednost kapitala 9000€ min za prvo vozilo i za svako naredno još po 1000€ tako da i to neće biti problem. Sad ostaju tu neka pitanja gubljenja prava na licencu itd. Imaće dve vrste licenci, jedne sa neograničenim pravom i druge sa ograničenim pravom. Prve imaju pravo na "sve" dozvole ovi drugi će moći da voze samo za zemlje gde ne trebaju dozvole primera SLO, HR, MNE, H, SK itd

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27660
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 2 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu