Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

+3
danilosin
stralis3
Shelby32
7 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Sre Nov 05, 2014 10:17 pm

....iskreno receno zaista ne znam tu problematiku jer me se licno ne dotice, ali kao sto rekoh, domace zakonodavstvo je u sklopu svih prihvacenih obaveza prema eu, obavezno da sve do poslednjeg propisa, uskladi sa propisima eu bili ili ne bili neke godine clanica iste druzine.Poznavajuci okolnosti u kojima bitisemo, ne mogu reci da nisam skeptik prema doslednom sprovodjenju zakona a narocito prema dobrim namerama istih ljudi na istim mestima.Da su hteli da postuju propise ili da su i do sada imali neke dobre namere prema domacem transportu, cinili bi to i do sada .Nego ok. necu da ne pametujem ovde bez pokrica i neka bude sto biti mora,  a meni sve ovo sto se ovde desava lici priblizno na nesto ovako:

najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Sre Nov 05, 2014 10:51 pm

Videćemo našta će ovo izaći. U pregovorima sa EU poglavlje 35 o MDTS-u je na programu u februaru naredne godine i do tada zakon mora biti usvojen, a potpuna primena do 2017. Šta će se uraditi do tada videćemo

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27654
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Sre Nov 05, 2014 11:02 pm

....daj Boze samo da se donoseni propisi postuju ili makar postuju u vrlo velikom procentu, to jedino garantuje neku nadu i neki boljitak bez obzira o cemu se radilo.Sve drugo, svaka improvizacija ili svako postovanje propisa na nacin kako je to radjeno do sada i kako se radi ovde i dan danas , jeste uzaludan posao po principu:dzabe ste krecili i gubili vreme.Bez uvodjenja reda i stroge primene zakona, nema leba a koliko god se trudio da to vidim , osim praznih prica i prodavanja magle, takve volje ovde nazalost nema.Zivi bili pa videli i daj Boze da gresim.Laku noc, vreme mi je za spavanje. Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 3278228350
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Sre Nov 05, 2014 11:02 pm

Videćemo rezultate

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27654
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Uto Jun 30, 2015 12:15 pm

U Nemačkoj su od 01.07.2015 povećane kazne u vezi plaćanja putarina.

http://www.bag.bund.de/SharedDocs/Downloads/DE/Bussgeldkataloge/Bussgeld_Maut_ab_Juli_2015.pdf?__blob=publicationFile

U Poljskoj od 01.07.2015 se proširuje mreža puteva na kojima se plaćaju putarine

http://www.viatoll.pl/pl/a/nowe-drogi-w-systemie-viatoll

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27654
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Pet Jul 03, 2020 11:57 am

najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Čet Okt 28, 2021 7:45 am

Shodno onom incidentu na Horgosu izmedju turcina sa stanglom i blumenove skanije, da pitam nesto Radeta, da li nasi ljudi zloupotrebljavaju cinjenicu da voze hladnjacu bez obzira na vrstu robe pa cesto poprilicno ( bez zelje da zelim daleko bilo Radeta ili bilo koga uvredim ) cesto rekao bih, bezobrazno obilaze kolonu na granici.To je istina koju ciji smo svedoci godinama.
Zasto???
Slozicemo se da ako svi vozaci uredno cekaju u koloni, zasto bi vozaci hladnjace bili izuzetak jer prvo to nije kolegijalno, a drugo nije lepo za videti jer to vise nije bezobrazluk nego i ruzno ponizavanje svih ostalih vozaca i kolega.
Na zalost svih drugih vozaca, to jedino mogu ovde da urade ali mi nije jasno zasto svi vozaci hladnjaca uredno cekaju na svim ostalim granicama, nemaju nigde nikakav prioritet osim neki izmisljeni prioritet ovde kod nas.
Ne kazem da ovde od prosle godine preko udruzenja nisu izdejstvovali prioriteni prolazak hladnjaca kod nasih carinskih organa, ali to je zato sto su ostali transoporteri ispali budale jer o tome nemaju pojma, a meni neshvatljivo i ono sto ne mogu da razumem jeste pitanje, od kada to duboko smrtnuta roba spada u prioritet na granici.
U redu je sa zivom stokom gde postoje neke krace smernice kod nasih a verujem i drugih granicnih prelaza, ali kod hladnjaca to nigde u zakonu nije dozvoljeno kao prioritet bez obzira na robu koju prevoze.
Upravo zato imaju termokinge i termoizolovane komere, imaju razne rezime hladjenja tj. pothladjvanja za sve vrste robe koji tu temepraturu odrzava jednako kao da je u velikom rashladnom objektu.

Cak u tom sporazumu o prioritetu na nasim granicama od prosle godine, stoje taridfni brojevi duboko zamrznute robe koja realno moze mesecima da stoji u svakoj hladnjaci, pa me zanima ali realan stav naseg druga bez obzira sto i on obilazi po granicama, zasto se to godinama zloupotrebljava na ustrb svih ostalih vozaca jer svi zajedno rade potpuno isti posao prevoza robe.

Zar neko od vozaca mora da izgubi glavu da bi se nesto medju vozacima unormalilo i dovelo u red, jer mi se sa voim guzvama cini da je to ozbiljno zlo u najavi.
Mozemo mi da pametujemo, da branimo neodbranjivo i napadamo nezasluzeno, ali onome ko plati najtezu cenu i izgubi glavu, sve posle toga nece biti bitno.
Slozili se mi ili ne ali pazarski vozaci jesu u ovoj drzavi najgori i najbezobrazniji na granici i dok se nazalost nesto ne bude desilo a ide ka tome, nece se ova stvar smiriti.Posle toga ce svi uredno da cekaju u koloni.


Uostalom, zasto hladnjace ne obilaze na Kapikulama ako su u rezimu???Ne znam za tudje propise ali u nasim propisima nisam nasao da postoji bilo koji propis o povlascenom prelasku granice za bilo koju vrstu robe, osim prevoza zive stoke ukoliko se prevozi neuslovnim vozilima pa je tu rok zadrzavanja od strane carine maksimano 2 sata.

P.S. Juce je izsaso jos jedan snimk vozaca gde policija sve koji obilaze vraca nazad i onda nema hitnosti, nema rezima i svi cute i svi su zadovoljni.
Zasto to mora tako???
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Čet Okt 28, 2021 8:50 am

Malo je ne zgodno za pisanje jel bi bilo obimno mnogo. Ima Nešo prioriteta i za neke duboko zamrznute robe koje mogu da stoje dugo u sta Embarassed Rolling Eyes Crying or Very sad Crying or Very sad bilnim hladnjačama ali ne i u prevoznim sredstvima. Ti prioriteti postoje i upisuju se u dokumenta i stavlja se crveni pečat scaraport što znači da je roba prioritetna. Sa takvom robom u Ukraini prema Rusiji stojimo u koloni po dva dana ali zato što je 90% ostalih isto hladnjača. Inače nekad i Ja proletim obidjem kolonu sa običnom robom jbg...
E to što su vraćali kod nas naša policija je veoma duskutabilno, nisam imao priliku da obilazim sa takvom robom pa da naidjem na policiju i da me vrate, onda bi to mojim kanalima podigao na veoma visok nivo pa da vidmimo i d'izginemo zbog toga, jel saobraćajna policija se pravi blesava njihova uprava tj šefovi su dobili takvo obaveštenje koje stoji negde u fioci a naredba nije prosledjena načelnicima i komandirima stanica i onda dolazi do ovoga. Oni znaju usmeno za to ali se prave ludi, jel na tom dopisu lepo stoji kojim službama je taj dokumenat prosledjen i oni bi morali da postupaju po njemu. Sad najava mora da postoji kod carine i ona dolazi od strane polazne carinarnice i ako je oni ne potvrde ovi na granici bi mogli da se prave ludi. Ja obavezno pitam prilikom uzimanja dokumenata da li mi postoji najava, samo jednom prilikom je omašeno da nije najavljeno i vratio sam špediteru da odnesu na carinu i da najave.
Drugo vozač bi morao da ima taj dokumenat kod sebe i da ga pokaže policiji ako dodje baš do toga. Kod ostalih zemalja crveni pečat je dovoljan za prolazak. Sad na svakoj granici ima neki interni postupak kako se prolazi. Negde elektronskim najavama negde odlaskom direktno do policije i carine i sl

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27654
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Čet Okt 28, 2021 8:53 am

Sad što se turčin našao pametan pa došao u tudju zemlju da reguliše saobraćaj nek se leči od potresa mozga. Kreten, ako ti nešta nije jasno zoveš policiju pa rešavaš

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27654
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Čet Okt 28, 2021 9:28 am

...ja tebe u potpunosti razumem ali se ne mogu sloziti sa tobom ne zbog tebe nego zbog te navike.Rade, nigde ni u jednom zakonu ne postoji eki kamionski prioritet na granicnom prelazu, nigde bas ili mozda ja nisam nasao.
Sve dalje je samo stvar neke izmisljene navike po sistemu APP i kako je to odavno ovde proslo jer su ostali cutali na bezobrazluk hladnjacara i to samo zato sto niko nije hteo da uzme zakon u ruke i to nadje i procita, onda je snaga sile losih argumenata kod hladnjacara nadjacala neznanje ostalih vozace drugih kamiona i svi su to prihvatili kao  neki prioritet kamionskih hladanjaca.
Naravno da vozacima hladnjaca to odgovara, briga ih i licno ja ne mislim da je to u redu a jos manje da je kolegijalno.Isto se zure i vozac hladnjace i vozac cirade, potpuno jednako i isti rade isti posao, voze kamion te su kao takvi i pred zakonom izjednaceni.
Ta odluka izmedju carine i udruzenja bi pala na svakom sudu odmah vec na prvom rocistu jer je to vanzakonski interni sporazum koji nije obavezujuc, bas zato  jer ga nema ni u jednom zakonu niti uredbi.To klasican sporazum nekoliko strana koji bi razbila bilo koja firma koja bi se tome usportivila samo da popreci svoje kamione na granici zbog toga.
Ne moras ti meni da verujes ali bi to bilo tako.
To sto hladnjace idu sa nekim pecatom i sto im za pare carinici gledaju kroz prste, to spada u da tako kazem "snalazljivost" tih vozaca, nigde ne postoji takav propis, jedino kod nas i nama slicnih drzava.
Kao cvece ima prioritet?Gde?U kojoj drzavi i ima ga samo u praznim pricama vozaca koji to voze u hladnjacama  i koji takvim postupcima ovde sve ostale vozace vrlo bezobrazno prave budalama.Sta se desava sa tim prioritetom na granici kada vozac pravi obaveznu vikend pauzu na putu jer u zakonu o radnim vremenima nema prioriteta.Sta onda?
Ostali vozaci jesu budale kada sebi tako nesto dozvoljavaju jer nigde i slovima nigde u bilo kojoj normalnoj i uredjenoj drzavi, ni jedno vozilo pa ni hladnjace, nemaju nikakav prioritet bilo gde pa ni na granici.
Meni nije trebao turcin, sve hladnjace i svi koji su na Horgosu obisli i to bas bezobrazno kolonu u kojoj sam uredno cekao, bili su vraceni na zacelje posle moje i Ivanove intervenicje.Skocio je grki vozac hladnjace, drao se vikao na policiju, prioritet , mora da stigne i kada je preterao, policajaci su povadili pendreke i sigurno bi ga istukli tu pred svima da se nije smirio i odmah okrenuo kamion i vratio se na zacelje kolone.Koji bre prioritet?
Da je to tako, sto neko ne obidje te kilometarske  kolone recimo kod Poljaka???
Cekaju bas ti cvecari jednako kao i svi ostali samo ne cekaju ovde i ako se neko bahato ponasa, to su pazarci i vozaci hladnjaca kod nas i nisam ptica zloslutnica, ali ce sve to neko platiti glavom, a potom sve to vratiti na fabricka podesavanja.

Rade, nemoj meni da verujes ali osim usmenog prioriteta, nema nikakvog drugog zakonskog prioriteta na nasim granicama.Obojica dobro znamo da duboko smrznuta roba moze i godinu dana da stoji u tvojoj hladnajaci ili stacionarnom objektu ne ispod -18 ili -20 jedino se transporetru ne isplati tako nesto jer svi rade da zarade.Da li je roba na -20 koja je godinu dana lezala u nekoj stacionarnoj hladnjaci prioritet, vrlo vazna i sl. gluposti.Mozda je vazna samo prevozniku ili naruciocu, nikome vise.Pa i banane putuju frigom dve nedelje i vise dok ne dodju do kupca a i one su na rezimu?Zato i postoje kamionske hladanjce da robu na rezimu sigurno prevezu do kupaca bilo gde da se isti nalazi, jer i u kamionskoj i u stavcionarnoj hladanjci se podrazumeva da temperature za odrzavanje odredjene robe treba i mora da se odrzava i u toku cuvanja ali i u toku transporta.
Rekoh, neke nase navike su cudo ali vecina njih nema utemeljenja u zakonu svidelo se to nama ili ne i upravo tbog toga i takvih roba, postoje razlicite vcrste transportinh sredstava.Kraj svake dalje price.

https://plutonlogistics.com/cont/uploads/2020/07/prioritetni_prelazak_voce_povrce_meso_compressed-2_compressed.pdf

Kao sto rekoh, poslovna zajednica - udruzenje je iskoristilo svoje veze jer imaju vecitog muljatora koji je neke transportere unapredio a neke po pricama ozbiljno unakazio, ali taj lik jos ima neke dobre veze u vlasti pa je i  napravljen ovakav dogovor.Ovo je ipak samo  interni dogovor koji nikog ne obavezuje jer to ni u jednom jedinom segmentu nema snagu zakonskog akta niti ga ima u bilo kom zakonskog aktu.Ovo zakonski ama bas nikoga ne obavezuje, ovo je samo da bi se smirile strasti i nastavila losa praksa.Moze ali ne mora da se sprovodi i ako se neko seti da to ovoaj sporazum utuzi , blokra zbog toga prelaze samo na nekoliko sati, sve to istog dana pade u vodu  jer to nije zakonski akt.


Poslednji put izmenio najsporiji dana Čet Okt 28, 2021 9:43 am, izmenio ukupno 2 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Čet Okt 28, 2021 9:29 am

siera ::Sad što se turčin našao pametan pa došao u tudju zemlju da reguliše saobraćaj nek se leči od potresa mozga. Kreten, ako ti nešta nije jasno zoveš policiju pa rešavaš

...to je bezobrazluk od strane onog turcina jer znamo sta bi bilo kada bi se neko ovako usprotivio kod turaka, ali kada smo mi glupi i cutke gledamo kako nas drugi 'ebu, onda je sasvim normalno da nam drugi ovde zavode red.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od najsporiji Čet Okt 28, 2021 9:58 am

....kada bi neko sve ovo procitao kao ja posle ovolikog pisanja, ladno bi i na prvu rekao da Nesa ima nesto protiv Radeta i bas je sramota sto ovako pise.Bog mi je svedok da nije tako ali mi je i svedok da sam nakrivo napravljen i uvek sam tezio ka nekoj pravdi , 'ebala me pravda koje nazalost nema puno ili je ima sve manje i ja uvek pisem ono sto mislim da bi trebalo da bude tako, a to nije tako.
Ne pravdam se jer nema potrebe za tim jer si ti kao jedan solo igrac u svoj toj prici, nevidljiv i kao takav ne moze da smeta nikome i nigde, ali ovi veliki a ima ih poprilicno, e oni jesu pritajeno zlo koje pokazuju svoju silu i nadmoc i kroz vozace ali i kroz svoje firme, a sve se to uvek ogleda u bezobrazluku nad ostalima u poslu.E protiv toga jesam koliko god me ima.
I medju vozacima ali i medju firmama ima bezobraznih sa nekim internim dogovorima po sistemu APP i to ne samo na granicama nego i uopste u poslu, pa ako negde to zapne i ta prioritetna zamisao  ne prodje ili krene po zlu, uvek je dogovor: plati i cuti i naravno ne pricaj nikom'.
Zdrav mi bio i srecan put Rade.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od siera Čet Okt 28, 2021 11:50 am

Ima još tu stvari vezanih za ovu problematiku, nego vozim pa mi je ne zgodno da pišem bez greški. Inače ovo je napravljeno zbog velikih kolona i velikih čekanja i za odredjene zamrznute robe i ta odluka važi za samo 3 granice gde su najveća čekanja, jel ne prihvatljivo je stajati u koloni sa agregatom i robom koja je recimo na -20° da ne pominjem sladoled koji je na -30° a vani +35°
To su prilično extremni uslovi po agregate koji su tada veoma podložni zastoju jel to je bukvalno sve napregnuto do maximalnih granics izdržljivosti. Meni se letos kad je bilo +42°sveža trešnja na +3° šest puta gasio agregat zbog ogromne temperaturne razlike dok nije uspeo da se konsoliduje

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27654
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to - Page 3 Empty Re: Diskusija o propisima i tematikom vezanom za to

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu