Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORD KAMIONI

+4
Bocko
Sotir
siera
私はマイケルです
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od siera Sub Jul 28, 2018 10:13 pm

Motori Ford E6 480-500 ks najviše klase biće i ovih ispod 430-460ks

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od najsporiji Sub Jul 28, 2018 10:22 pm

.....kao sto rekoh, ako pogode ukus kupaca izgledom, kvalitetom izrade , takvim odlicnim motorima a narocito cenom, napravice posle dugo godina pometnju na eu trzistu teskih teretnih vozila.Recimo ford je fenomenalno odradio novi kombi koji je pre svega izuzetno lep, moderan, kvalitetno odradjen i sve ih je svakim danom sve vise na putevima.Ako to urade i sa novom serijom kamiona, to ce biti pun pogodak.Ipak sacekajmo pa da vidimo.
U pocetku je svima bio odvratan i T model renoa ali T model sa 520 KS je veoma ozbiljan kamion i po meni bolji izbor od volvoa iako su nekako iz iste kuce kako se to kaze, ali meni T reno sa najvecom kabinom izgleda maksimalno mocno.Motori su provereni a enterijer je odlican i kada se sabere sta se sve dobije za te pare, on je odlican izbor i koliko sam za ono kratko vreme kada sam bio za Nemacku video, zaista ih  mnogo  ima na putu narocito u Austriji.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od siera Sub Jul 28, 2018 10:54 pm

U narednom periodu biće ozbiljnija trka za EU tržište medju proizvodjačima, MB već voza nekog novog Actrosa, Iveco je tu negde, Man testira u Nevadi, Ford čeka javno predstavljanje a Hunday se vrti tu negde. Ovaj drugar jedan u Sloveniji uzeo Forda 480 vuče kiperku navodno je za sada zadovoljan sa njim. Videćemo, samo da dodam Waberer kupio 500 Stralisa NP, biće tu svega

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od najsporiji Sub Jul 28, 2018 11:16 pm

...ako cemo realno svi novi euro 6 kamioni za dugolinijski transport su odlicni.Svakako da razlike u kvalitetu postoje ali u zavisnosti od namene svako uvek prema svojim potrebama nabavlja svoj vozni park.Sve je svima vec odavno poznato , nema tu nepoznanica i uvek su najveci problem pare odnosno koliko popusta i povoljnosti prilikom velike nabake, kupac dobije od pojedinih dobavljaca odnosno proizvodjaca kamiona.To je cela prica i svaki proizvodjac ce imati svoje kupce kao sto je to oduvek i bilo.Mene bas zanima ovaj novi ford jer se ford nije pojavljivao u dugolinijskom transportu a i medju teskasima skoro vec 40 godina, pa jedva cekam da vidim kako ce se i sta tu desavati.Ovaj model forda koji voze turci objektivno nije za dugolinijski transport ali je u odnosu na ostale dzabe po ceni pa zato  ima neku prodju i to samo kod Turaka.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od gorance Sub Jul 28, 2018 11:45 pm

Meni onako laički deluje da je kabina mešavina Volvoa fh i Renoa t. Možda grešim ali tako mi izgleda.

gorance

Broj poruka : 204
Datum upisa : 12.11.2013
Godina : 35
Lokacija : Pusto Polje

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od najsporiji Sub Jul 28, 2018 11:55 pm

....slicno i ja mislim pa sam zato i napisao da mi se cini da su pokupili od mnogih po malo i to fino upakovali.Ima tu crta kabne od novog volvoa, malo prednjeg dela od dafa, retrovizori volvo, zadnji gornji deo kabine  iza vrata od scanie , celo kabine sa bocne strane opet scania, donji deo pozadi od T modela, deo vrata malo od mana i svasta nesto sto sam onako malo i na brzinu pogledao pa mi je to bas na neki moj nacin zapalo  odmah za oko.Meni se za sada svidja ali kako kao vozac ne sedim van kabine vec u kabini, jedva cekam da vidim unutrasnjost kabine, raspored, ergonomiju i sve ono sto ce odgovarati vozacu da kvaliteno obavi svoj posao na zadovoljstvo svih.

FORD KAMIONI - Page 2 <a href=FORD KAMIONI - Page 2 Fordle10" />

FORD KAMIONI - Page 2 <a href=FORD KAMIONI - Page 2 Fordle11" />

FORD KAMIONI - Page 2 <a href=FORD KAMIONI - Page 2 Fordle12" />

[img]FORD KAMIONI - Page 2 Img_5310[/img]


Poslednji izmenio najsporiji dana Ned Jul 29, 2018 12:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od gorance Ned Jul 29, 2018 12:08 am

Retrovizori su kao na MAN-u.

gorance

Broj poruka : 204
Datum upisa : 12.11.2013
Godina : 35
Lokacija : Pusto Polje

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od gorance Ned Jul 29, 2018 12:12 am

Kabina prethodne serije...
https://youtu.be/kOZhXOsmhYE

gorance

Broj poruka : 204
Datum upisa : 12.11.2013
Godina : 35
Lokacija : Pusto Polje

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od najsporiji Ned Jul 29, 2018 12:25 am

....ma da , sve su po malo pokupili od drugih, fino stilizovali i napravili vrlo korektan kamion.Ipak, ono sto sam pronasao samo na jednoj slici na netu o unutrasnjosti tog novog forda, jeste da ce to ipak biti niskobudzetni kamion, skromno odradjen da bi se prodao za male pare .To naslucujem po ono malo detalja sto se vidi na poslednjoj fotografiji koju sam okacio ali se primecuje napredak da nema haube vec da je pod nizak a mozda i ravan sto je veliki plus i to samo moze da znaci da su napravili jedan korektan dugolinijski kamion.Ovaj stari model koji je na ovom videu je ipak vozilo za krace relacije i za recimo jednodnevnu upotrebu kao axor ili scania G  i njima slicni s tim sto je ford ama totalno siromasan po pitanju instrument table i podseca na vozila od pre 50 godina.Ocaj i katasrofa i normalno je da je zato i tako jeftin.Sacekacemo septembar, zvanicno predstavljanje pa cemo znati a ono sto je na zapadu sigurno , ako  turski dizajneri pogode kvalitet  enterijera i to turci odrade dobro i kvalitetno, onda ce taj kamion  imati dobru prodju na zapadu ali ako samo tu omanu, onda ce to biti uglavnom vozilo za istok evrope i za one kupce sa plicim dzepom bez obzira na snagu motora koji kod svih novih kamiona u eu mora da bude u granicama euro 6 standarda.Mislim da ce turci vrlo ciljano tuci bas takva trzista tipa rusije, balkana, turske, bliskog i srednjeg istoka odnosno da tu vide svoju prodju jer ako cemo bas realno, svi su se  evropski proizvodjaci vec odavno pozicionirali i zauzeli svoje mesto na eu trzistu, tako da neko novi mora mnogo da zablista po svim osnovama  a narocito po kvalitetu, da bi bilo koga od velikih ugrozio.Uveren sam da turci nemaju tu snagu niti takav proizvod u ovom novom fordu i da ne igraju na tu kartu vec na kartu masovne prodaje solidno kvalitetnog kamiona, za puno manje pare ma trzistima koje sam pomenuo.Ne kazem niti tvrdim da sam u pravu vec samo iz nekog svog ugla gledam na stvar.Bilo koju S scaniu sa v8 motorom ne moze da zaseni niko od postojece konkurencije, jednog novog volvoa pa cak ni ostale , ali ako je takva skania na zapadu od 120 hiljda pa na vise, onda ce svako razuman sa pomenutih prostora ko planira da uveca kapiital,  kupiti dva forda  za iste pare i raditi jednak posao sa takodje vrlo kvalitetnim euro 6 motorom iz iveka.Laku noc narode.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od gorance Ned Jul 29, 2018 8:45 am

Slažem se potpuno...

gorance

Broj poruka : 204
Datum upisa : 12.11.2013
Godina : 35
Lokacija : Pusto Polje

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od Intarder Čet Dec 26, 2019 11:13 am

FORD KAMIONI - Page 2 20191215
FORD KAMIONI - Page 2 1337805129
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3655
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od siera Čet Dec 26, 2019 12:12 pm

Turko Smile

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od A.Tomic Čet Feb 20, 2020 2:08 pm

FORD KAMIONI - Page 2 49560773111_380696dc53_b
A.Tomic
A.Tomic

Broj poruka : 653
Datum upisa : 19.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od siera Čet Feb 20, 2020 5:21 pm

Ozbiljan kamion

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od najsporiji Čet Feb 20, 2020 8:27 pm

.....deluje tako.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

FORD KAMIONI - Page 2 Empty Re: FORD KAMIONI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu