Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

+5
KristyScania
zeljko
siera
Sotir
najsporiji
9 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od najsporiji Sre Mar 01, 2017 9:18 pm

Evo nekoliko slika najnovije skanije S500 V8 poslikane na kvantasu.Slike nisu mozda najkvalitetnije ali ne zamerite  jer  nisam imao puno vremena da sve to izdetaljisem obzirom da  su me cakali ispred magacina da mi natovare kamion.Ipak, obzirom da je ovo meni bar jedinstvena prilka da vidim uzivo ovak kamion, takvu priliku nisam hteo da propustim.

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 01010

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 01610

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 02610

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 02710

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 03210

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 03110

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 02810


....na kraju slika tog finog deckica koji vozi ovu skaniju i njegove devojke koja mu je suvozac uz izvinjenje za losiji kvalitet fotografija , ali kako je sve na brzinu slikano, nije lose.Ipak, slozicemo se da je ovo ekskluziva makar sto se tice domacih foruma jer mislim da smo i po tom pitanju prvi. cheers Toliko od mene. SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 3278228350

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 01410

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 02310


Poslednji put izmenio najsporiji dana Sre Mar 01, 2017 9:57 pm, izmenio ukupno 2 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Sre Mar 01, 2017 9:33 pm

Nisam video da je neko postavljao slike od nove Scanie, nema šta lepo novo moderno. Malo me ona sredina radio i navigacija podseća na WV automobile (ista je grupacija)

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od najsporiji Sre Mar 01, 2017 9:41 pm

...upravo to Rade, kada sednes za volan ma bas se vidi da su kokpit dizajnirali po vagonovj direktivi jer bas sve podseca na vagena i nema nista zajednbicko sa nekadasnjom skanijom osim natpisa scania.Ma slike su puno bolje nego mi je sajt preko koga sam isao, pokratio slike sam a da ne znam zasto a za slike me ne 'ebe ni pola posto.Pokusacu da nesto promenim narednih dana da ni slike ile bolje bas kako su i uslikane a ne ovako posecene a da ne znam razlog zasto je tako.Inace , pa valjda je ovaj forum iako mali ali po mnogo cemu daleko ispred ostalih. SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 3278228350
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od Sotir Sre Mar 01, 2017 9:43 pm

Fantazija sto bi reko Djordje Cvarkov iz serije drzavni posao SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 3278228350 .
Sotir
Sotir

Broj poruka : 6813
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Sre Mar 01, 2017 9:46 pm

Ekipa mala i složna, piskara se o svemu i svačemu što je ok već 40000 i više postova do sada. Do duše ima dosta i onih tipa "dobro jutro, dobar dan, dobro veče, kako te Vi kako kući" ali da ne izlazimo iz teme jel na nekim drugim forumima bi već bili SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 259837805 SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 2595247518

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od najsporiji Sre Mar 01, 2017 9:58 pm

....ma nema veze , trudicemo se da se odrzimo jos dugo, dugo iako nas nema puno.Mislim da mozda bas i zbog toga fino funkcionisemo mada bi bilo mnog bolje kada bi nas bilo vise ali ne samo na broju, nego i u svemu ostalom.Konacno sam uspeo da prebacim slike u rezoluciji koja bi trrebala da bude i mislim da su sada mnogo bolje i jasnije jer, iako nisu nesto ekstra ali ih imamo. SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 3278228350


Poslednji izmenio najsporiji dana Čet Mar 02, 2017 6:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Sre Mar 01, 2017 10:24 pm

Kolko vidim sve manje novih kamiona ima suncobrane, navodno potrošnja goriva je manja 
1-3% bez suncobrana

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od Sotir Čet Mar 02, 2017 4:09 pm

Tolike parustine skrkaju u kamion,a bez suncobrana kupe,vidi se odmah kao da mu nesto fali,da je ocerupan.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 6813
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od zeljko Čet Mar 02, 2017 5:31 pm

Extra fotosi Neso, prelep kamion, a stvarno bez suncobrana svaki kamion izgleda kao kokoska bez perja. Mada do sad npr nijedan novi TGX E6 nije imao suncobran koliko sam video, mozda i nemaju u spisku opreme, hebem li ga, oni su ista grupacija.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13233
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od najsporiji Čet Mar 02, 2017 6:30 pm

....kao bore se za smanjenje kolicine stetnih izduvnih gasova a ovamo nas nemilice truju i skoro svakodnevno zaprasuju iz vazduha kao da smo stetne vasi a ne ljudi.Nikada mi nece biti jasne pojedine odluke proizcodjaca vozila koje se kao u ime necega, kose pre svega sa zdravim razumom.Sta je tu je , daj pare i teraj, ko te pita.Samo da dodam, Blumen je recimo uzeo iste ovakve skanije S500 ali sa spojlerima za sunce i jedino sto se meni kod njih ne svidja to je crna boja kod koje se svka trunka prasine vidi nek' se nosi u p.m.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Čet Mar 02, 2017 9:07 pm

Samo da se nadovežem vezano za suncobrane, svugde postoje kao oprema s tim što je u Volvu i dalje prisutan redovno isto kao Iveco i Daf ali recimo Man i MB "furaju fazon" 3% - potrošnja. Moj dobar drugar i kolega je kupio 5kom MAN E6 svi bez suncobrana. Nisu mu problem pare nego su mu rekli kao da može da ostvari 3-5 % manju potrošnju goriva. E sad .ebem li ga

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od zeljko Čet Mar 02, 2017 9:28 pm

Pa koliko para pravi taj Blumen od cveca? Salim se, svuda vidjam one njihove Sprintere u distribuciji, imaju posla, ljudi valjda kupuju to cvece. Pa vidjao sam po Beogradu da sleperi Grade transa staju ispred poznatijih cvecara i istovaraju direktno, znaci rade distribuciju sa sleperima pravo sa terminala.
Odoh van teme, inace video sam na jednom sajtu da samo ova velika Scania ce nositi oznaku S, dok nova sa Highline kabinom ce i dalje nositi oznaku R.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13233
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Pet Mar 03, 2017 3:18 pm

R i S mada biće i ove serije P, G

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od najsporiji Pet Mar 03, 2017 8:40 pm

....nova generacija pokriva sve proizvodne segmente tako da ce u svim izvedbama doci sa ovom novom kabinom.Jedina znacajna razlika jeste sto S model ima ravan pod u kabini za razliku od svih ostalih modela ( za dugolinijski transport ) koji tu prednost nemaju.Motori su poznati i malo doterani tako da je u principu sve vec poznato osim redizajna kabine sto jeste novina i neki boljitak za one koji budu  vozili taj kamion.Ko ima para da plati spisak opreme po porudzbini, moze od kamiona da napravi svasta ali to u ponudi imaju svi proizvodjaci kamiona tako da je to privilegija onih vlasnika sa nesto dubljim dzepom.Kamion jeste po pitanju komfora odlican  i potpuno nov izutra, a sve drugo su samo nijanse i stvar ukusa.Jedna dopuna za koju nisam siguran ali cu je proveriti, naime nova skanija R500 nije sa V8 motorom vec sa linijskim sestocilindricnim motorom koji je sa 490 nekadasnjih ojacan na 500 ks , mada ta nova R500 i stara skanija R500 nemaju mnogo veze i dodornih tacaka po pitanju pogonske grupe.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od KristyScania Sre Maj 03, 2017 2:44 pm

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Imag0010
KristyScania
KristyScania

Broj poruka : 424
Datum upisa : 17.04.2013
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Sre Maj 03, 2017 2:56 pm

Lepa "kraljica" kupljeno je valjda 10 ali je deo ustupio nekoj firmi tako sam negde pročitao ne znam da li je to tačno

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od Bocko Pet Maj 12, 2017 4:20 am

Super fotke, ali se meni uopšte ne sviđa prednji deo kamiona. Nekako su svetla ko da su iskopana sa ovim sočivima unutra - šta li je već...prošla serija, kada stane pored ove (upoređivao sam na parkingu, stale jedna do druge) je mnogo moćnija od ove. Ovaj tek po redizajnu će biti ok, a verujem da će ubrzo da ga urade...Kao da su kinezi kopirali original Scaniju pa ispalo ovo. Naravno, moje mišljenje, naravno samo za dizajn, ostalo je sigurno kako treba...

Bocko

Broj poruka : 81
Datum upisa : 16.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Pet Maj 12, 2017 10:35 am

Već su se pojavile neke slike redizajna ali 730 SC

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od najsporiji Pet Maj 12, 2017 2:59 pm

.....ovo je nova R serija koja ima manju kabinu i u koju se ugradjuju redni motori sa 6 cilindara.Realno ni meni spolja onako na prvi pogled ne deluje nesto impozantno ali je zato S serija vrh po svim osnovama i trenutno joj na trzistu nema takmaca ni u jednom jedinom detalju a narocito po kavalitetu izrade iznutra.Svakako da je to samo stvar ukusa  ali za vozaca za sada od nove S serije sa V8 motorom, nema boljeg kamiona na trzistu.Dobro , ja sam malo subjektivan po tom pitanju i svakako se  ne bih ni malo  ljutio da mi neko da bilo koju od njih, R ili S sasvim ne pravim pitanje.Uostalom, o skaniji i na skaniju najvise hule oni koje je nikada nisu vozili , to provereno znam i  sve drugo je isprazna prica medju vozacima.Odgovorno tvrdim da danas nema ni jednog loseg novog kamiona na trzistu, ni jednog. SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 634459691
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Pet Maj 12, 2017 7:03 pm

Sve je to približno nekom vrhu, ne znam šta bi izmizlili novo sem što sad pažnju poklanjaju nekim aspektima bezbednosti tipa kamere, senzori, radari. Sledeći korak je auto pilot  Shocked Ako vozila ostanu u ovim gabaritima od povećanja kabina nema ništa.
Nešta sam načuo da je Belgija započela kampanju u EU da se max brzina kamina spusti sa sadašnjih 90kmh na 80km/h Navodno u nekim studijama su izračunali da bi se uštedela neka ogromna količina energije, smanjili izduvni gasovi a kontra produkt bi bio da se ostane na dosadašnjem nivou razvijenosti privrede i transporta da bi trebalo nekoliko desetina hiljada novih vozila. Sad .ebemli ga. O ovome se priča zadnje dve godine.

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od najsporiji Pet Maj 12, 2017 7:19 pm

....o tome se Rade prica poslednjih skoro deset godina i bilo je cak i pisanih zahteva Madjarske drzave i jos par drzava glavonjama u Briselu da se takav propis sto pre donese i usvoji.Onda smo se svi zajedno ohvatili za onu stvar jer i sadasnjih 90 km/h neki minimum sa ovako opremljenim kamionima.
Ne znam da li se nesto poslednjih godina menjalo ali je u Sloveniji, Madjarskoj, Ceskoj, Grckoj pa i Nemackoj brzina je zakonski bila ogranicena na 80 km/h samo sto to niko nije sankcionisao.Nekada je na pozadini D dozvoleto bilo vrlo jasno i napisano.Hrvati su to podigli na 90 jos 2008 ili 2009.godine.( naplacao sam se kazni ) a mislim da kod slovenaca to i dalje vazi samo sto oni nikada nikoga nisu sankciopnisali za tako nesto.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od A.Tomic Sub Avg 05, 2017 7:30 pm

Vukmino danas u KS
SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 35580574963_28db7e9dc3_c
A.Tomic
A.Tomic

Broj poruka : 653
Datum upisa : 19.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Sub Avg 05, 2017 11:38 pm

Imaju novu firmu, sutra ću slikati kamion nova SC

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od A.Tomic Sub Sep 02, 2017 3:04 pm

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije 33746883481_0fb5a13bed_b
A.Tomic
A.Tomic

Broj poruka : 653
Datum upisa : 19.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od siera Sub Sep 02, 2017 3:50 pm

Čestobrodica?

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27638
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

SCANIA S  SERIJE / 5-te generacije Empty Re: SCANIA S SERIJE / 5-te generacije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu