Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi Volvo 2021

+2
siera
A.Tomic
6 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od najsporiji Pet Maj 27, 2022 11:33 pm

siera ::Sve stvar narudžbine kamiona pa izmedju ostalog i ta svetla u kabini, upravljanje menjačom i ko zna još koje funkcije. Onaj prediktivni unos puta po meni je bezvezna stvar jel su putevi toliko opterećeni i ne predvidjeni saobraćajom tako da mislim da to po nekad izgubi pravu funkciju. Oni distanceri su ok i praćenje linije što verovatno ima

...ako sam lepo razumeo tu opciju, onda takva vrsta menjaca uz pomoc ostalih sistema bukvalno sama upravlja vozilom u odnosu na saobracaj, opterecenje puta, vremenske uslove tako da je posao vozaca da samo drzi volan i bude u pripravnosti ako neki sistem omane ili izgubi neku funkciju.Naravno da to tada ne bi bila neka brza voznja ali ne bi bila i bez svih tih sistema u istim uslovima, samo bi potorsnja goriva bila optimalnija pod komandom elektronike nego sa nogom ogromne vecine danasnjih vozaca.To je cela poenta traxon menjaca koji je nama iskreno nepotrban ali velikm transportnim firmama to bude znacajna usteda na godinjem nivou.Na da tri ili 5 kamiona, bacena para u vetar.

Ali onako relano, ko svaki dan vidimo sta se desava po putevma cak i sa ovim dobrim i novijim kamionima, vreme zurbe lagano prolazi, guzve su neneormalne, jurnjava nikada gora i veca i bez elektronike koja glavu cuva  / ACC ) ne bi bilo situacija kao sto je bila ovih dana sa onim nesrecnikom iz Zaliva koji se zakucao u kamion ispred sebe.

Kako  se vozi svaki bi kamion pod obavezno morao da ima sve ove napredne elektronske sisteme inace je zlo po putevima sve vece i gore jer sve vise i nazalost  sve brze  lete glave kao na traci.

Neka sve vas i sve nas cuva Bog na putu.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

KristyScania likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od KristyScania Sub Maj 28, 2022 12:00 pm

Potrudila sam se da istražim sve opcije i da slikam sve, jer sam ga zadužila pa imam vremena i treba da znam šta su mu mogućnosti.
Nema tu mogućnost da se konektuje sa drugim Volvo kamionima.
Ima ovo što pišti kada se pregazi linija. Adaptivni tempomat je dobra stvar i za vozača i za firmu, ja ga maksimalno koristim. Posle moram dobro da pazim kad sednem u auto.
KristyScania
KristyScania

Broj poruka : 424
Datum upisa : 17.04.2013
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od najsporiji Sub Maj 28, 2022 1:44 pm

...zbog cestih kontrola ali i viskoih kazni kada se tice rastojanja izmedju vozila, tu je adaptivni tempomat spas jer uvek odrzava zadatu distancu pa to moze da sacuva stanje u novcaniku.Istina je i da to moze prilicno da uspori  vozilo i vozaca i malo smanji broj predjenih kilometara,  ali kada se sve sabere ta opcija  nikako  ne moze da steti.
Lep ti je taj  novi zaduzeni kamion, vidim i da si bas zadovoljna sto je po meni  prava stvar u poslu, pa toj dobitnoj kombinaciji mogu samo da pozelim srecu na putu i dobru zaradu na kraju meseca. Novi Volvo 2021 - Page 2 3278228350
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

KristyScania likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od zeljko Sub Maj 28, 2022 7:15 pm

Taj ACC je meni njesra jer se zamislim i kamion mi uspori za 10km/h dok primetim jer imam kornjacu ispred sebe u traci. Ima smisla tamo gde je za kamione zabrana preticanja i hoce ljudski da zabode ako vozilo ispred naglo uspori.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13195
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

KristyScania likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od KristyScania Sub Maj 28, 2022 7:56 pm

Po Mađarskoj i Slovačkoj u zabrani preticanja je spas acc.
KristyScania
KristyScania

Broj poruka : 424
Datum upisa : 17.04.2013
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od siera Sub Maj 28, 2022 8:37 pm

KristyScania ::Potrudila sam se da istražim sve opcije i da slikam sve, jer sam ga zadužila pa imam vremena i treba da znam šta su mu mogućnosti.
Nema tu mogućnost da se konektuje sa drugim Volvo kamionima.
Ima ovo što pišti kada se pregazi linija. Adaptivni tempomat je dobra stvar i za vozača i za firmu, ja ga maksimalno koristim. Posle moram dobro da pazim kad sednem u auto.

Uzmeš lepo knjigu od volva sedneš kući i čitaš polako. Ima tu gomila koje kakvih stvari. Volvo uputstvo je ubedljivo najbolje prevedeno

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27586
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od zeljko Sub Maj 28, 2022 8:40 pm

siera ::Ništa ne kažem ali takav sistem upravljanja putem prekidača je samo neko naručio da bi bilo malo jeftinije i ništa drugo. Tu je razlika možda hiljadu € u ceni vozila a verovatno i manje. Ništa drugo

Ne znam kolika je usteda ako uopste, rucica je bila 500$ u Volvou, samo deo. Ja sam vise za dugmice jer kao prvo ne znam koliko puta sam nogu nabio na rucicu i kutiju dok ustanem prema krevetu cak i kad je spustim u F polozaj, drugo imam problem sa kolenima zadnjih 20 godina, ukoce se i onda mi prija dok sam na tempomatu da ispruzim desnu nogu ka sredini, ponekad i obe, to sa rucicom neizvodljivo.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13195
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od siera Sub Maj 28, 2022 8:47 pm

Meni lično džojstik više odgovara. Džojstik u volvu je hiljadu i kusur € turska kopija je oko 300€

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27586
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od zeljko Sub Maj 28, 2022 10:36 pm

Jeste lakse, ja vex moram da pruzim ruku da nabodem dugmic ako u brdu hocu za brzinu nize.
Jos 1 problem sa djostikom a desavalo se sa par vozaca, ako ga uvece ugasi u brzini i ispusti vazduh preko noci, eto problem. Sa dugmicima odmah izbaci u N ako ga ugasim u D ili R, par puta mi se desilo.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13195
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od siera Sub Maj 28, 2022 11:04 pm

zeljko ::Jeste lakse, ja vex moram da pruzim ruku da nabodem dugmic ako u brdu hocu za brzinu nize.
Jos 1 problem sa djostikom a desavalo se sa par vozaca, ako ga uvece ugasi u brzini i ispusti vazduh preko noci, eto problem. Sa dugmicima odmah izbaci u N ako ga ugasim u D ili R, par puta mi se desilo.

Kod mene na mom volvu nema problema da se dogodi da je menjač ostao u brzini ispustio vazduh i da neće da upali. On po automatizmu na 5,5bar-a izbaci na ler a dovoljno je samo ručicu vratiti na N i to je sve, pali odmah. To znam da imaju problem Manovi i Mercedesi mada na Mercedesu ima polugica na menjaču ključ 17 okrene se i izadje na ler. Na Manu mora da se prepumpa vazduh sa drugog kamiona

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27586
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od zeljko Sub Maj 28, 2022 11:11 pm

Zanimljivo Rade, zato sto americki Volvo ima taj problem, sto ti kazes resava se vazduhom sa drugog kamiona.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13195
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Novi Volvo 2021 - Page 2 Empty Re: Novi Volvo 2021

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu