Drumski transport
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRIKLJUČNA VOZILA

+5
Miodrag
stralis3
danilosin
najsporiji
siera
9 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Sub Jan 06, 2018 6:59 pm

.....ne sporim to sto ti kazes jer ne znam kako je sada i sta sve tolerisu ili ne tolerisu, ali kod nas u domacoj praksi uglavnom sve biva dok neko ne najebe, e onda se automatski "menjaju propisi" koji su do tada vazili.Da se razumemo, je verujem tebi i tebe bas mnogo zabole sta ce i kako firma da ti nalozi jer ti moras tako da odradis, ja se samo bojim situacije koje nisu ni prve ni poslednje, da kada neko za nesto sto je kao bilo dozvoljeno skvikne prilikom neke zesce kontrole, e onda se placaju visoke kazne, cuti se
da ne pukne bruka i brzo svi vrate u okvire kao nekih "novih zakona" .

Pogledaj kako cemo da prevarimo nemce za euro standard i kolicinu stetnih materija u izduvniom gasovima odnosno za ispravnost ili softversko zaobilaznje ad blua jasnije je negde od devetog minuta:



najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Sub Jan 06, 2018 7:09 pm

Cela fora oko ovih mega koliko sam ja ukapirao su rezervoari.....mnogo malo njih hoce da naruce truk da bude prava mega znaci sa jastucima i na prednjoj osovini.....jer ako je prava mega onda su rezervoari tu negde oko 900-950l....barem kod Volvoa na pravim megama akumulatori idu sa strane pa zauzimaju mesto rezervoarima...dok npr ovaj sto ja vozim njemu zu akumulatori u sasiji pa je cela leva strana truka od kabine do vucnih tockova u rezervaru ima oko 800l mislim....pa onda dosta njih pribegava ovim kombinacijama kako ih zovu polu megama, jer oni imaju rezervoare od 1200 do 1300l....e sad ne moze i jedno i drugo...svi oni znaju da su te polu mege malo problematicne sa ukupnom visinom....tesko ih je zadrzati u 4m ukupne visine.....nego ajd sad. PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 600337496
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3655
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Sub Jan 06, 2018 7:25 pm

....upravo tako i samo pogledaj rezervoare na zapdnim tzv.mega linerima bice ti sve jasno.Nasi bi po obicaju hteli i jare i pare ali toga nema odnosno ima samo dok ih ne razapnu sa viskoim kaznama.Kod nas se i dalje cuti o kaznama koje su placali domaci prevoznici jer je ABS kasnila sa izdavanje vozackih kartica  skoro 2 godine, a kako su domaci prevoznici onako sirotinjski pokupovali nove kamione sa digitalnim tahografima, onda su hteli da doskoce nemcima pa su da im nova vozila ne bi stajala vadili digitalne a stavlja analogne tahografe da bi mogli da rade.Kada su prvi popadali pravdali su se da nasa drzava jos nije pocela sa izdavanjem kartica, a njih je bas nesto mnogo zaboleo djordje zbog toga , pa su potom sva novija vozila iz Srbije izvlacili na kontrolu i nisu imali milosti.Nasi poslodavci nisu bili mocni da se bore sa drzavom pa su cutali, placali kazne ili povlacili vozila iz saobracaja dok se to nije resilo.Cini se da o tome nije bilo mnogo price ali se i tu jos jednom na "delu" pokazala nasa "domaca pamet", kao mi cemo da za'ebemo njihov sistem???Problem ovde jeste sto svi zele  uvek pored dobre zarade zele i ono malo ispod zita pa kad' puknu onda vlada omerta da se ne bi brukali, a sve  po sistemu ako sam na'ebao neka naj'ebu i drugi ko ih 'ebe.Nasa posla jer je nasim "velikim" ( samo po broju vozila )   poslodavcima iz oblasti transporta uvek sve malo.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Sub Jan 06, 2018 7:46 pm

Visina može da bude problematična u Italiji, CH, i kod Belorusa. Ostali nisu toliki problem, meni je Volvo sa onom drugom prikolicom 4.07-08 kod Austrijanaca 4,05 nije problem ni za voz. Sa Volvom i tom prikolicim kroz Madjarsku nigde nisam imao problem, jedino su mi u Belorusiji pravili problem i kazna je tamo 700€

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Sub Jan 06, 2018 7:55 pm

.....kao sto obicno biva treba imati i dosta srece da te na turi niko ne zaustavi ili detaljno kontrolise i da uglavnom budes u okvirima zakonom dozovljenih granica u svemu sto definise transport robe u medjunarodnom saobracaju.Problem je kada to ne bude tako i kada se naleti na lkw i zool kontrolu, e tu nema prastanja daleko im lepa kuca.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Pon Jan 08, 2018 7:46 pm

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 20180110

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 20180111

Samo za Sieru PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 634459691
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3655
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Pon Jan 08, 2018 7:51 pm

Kamion napred i Ja bi Micheline ali nema, Yokohama za sada inače danas popodne sam gledao drugi ili treći put na National Geografic Michelin u Clermont Feran proizvodnju i testiranje auto i kamionskih guma. Navodno po njima je u svakom segmentu proizvodnje bilo gde u svetu potpuno isti postupak i kontrola. Da li je tako ili nije nemam pojma. Či je Michelin kod tebe?

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Pon Jan 08, 2018 7:56 pm

Stvarno nisam siguran ciji je...ali gume su bas dobre pogotovo vucne, odlicne su....bio sam u C.Feranu par puta vozio gume tamo ogromna fabrika ima je na vise lokacija u tom gradu....kamion je Micheline a prikolica je Good Year....
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3655
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Pon Jan 08, 2018 8:01 pm

Fabričke gume su odlična stvar i na kamionu i na prikolici (sem Bridgestone ko dobije na kamionu tu ima potencijalni problem) sve posle toga je uglavnom loše

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Pon Jan 08, 2018 8:03 pm

....jeste skupa ali i dalje smem da ustvrdim da za kamione nema boljih guma od michellina bez obzira na podlogu.Drzi put, meka guma, stabilna na suvom, ne mrda po kisi i zakiva na snegu  i nema brige za prvih 200.000 km. zaista nema bolje .Na p.prikolici zaboravis da imas gume i najvaznija stvar po preporuci predstavnistva , jeste pritisak u gumama kod pojedinih dimenzija, to je jedna od zaista najbitnijih stvari kako su tada francuzi rekli i savetovali.Imam ovde kod mene u kompjuteru original michleinov iz Fr. promo film iz Marktransa ali ne znam  i dalje kako da ga okacim ovde.Pokusacu ali ne znam kako da ubacim video sa mog kompa na ovu stranicu, nikako mi to ne uspeva.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Pon Jan 08, 2018 8:47 pm

....sve sam pokusao ali ja i dalje ne znam kako da prebacim taj video ovde kod nas jer ga ne bih prebacivao nigde drugde osim ovde.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Ned Apr 08, 2018 8:18 pm

...Krone p.prikolica kontejnerka kao prinova u Zenitu.Slikano iz auta a detaljnije nerednih dana.

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 <a href=PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 02210" />

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 <a href=PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 02411" />
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Ned Apr 08, 2018 8:23 pm

Ako vidim dobro BWP, mada nisam baš najsigurniji

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Ned Apr 08, 2018 8:28 pm

....nemoj mi verovati nislim da je saf iako je na osovini utisnut samo njihov znak krune  tj. Krone.Provericu narednih dana jer kao sto rekoh, nisam siguran.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Ned Apr 08, 2018 8:43 pm

Ovih Zenita ima po Pirotu koliko hoces. PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 634459691
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3655
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Ned Apr 08, 2018 9:35 pm

.....pa uglavnom tovare gume za Solun, to im je prevashodni posao jos od kako smo krenuli u posao.Bez lazne skromnosti, u taj posao sam ih licno uveo i kada sam odlazio savetovao sam im da tu granu ni pod jednim uslovm ne seku vec da je cuvaju kao zlatnu koku obzirom  kakve sam sve muke imao  da bih u to usao i to zadrzao.Poslusali su me i to im se visestruko korisno vratilo.Za jos par stvari koje bi im isle u veliku korist nece da me poslusaju, ali to  je njihova stvar ja sam digao ruke od toga i mene to vise ne zanima.Pomognem im po nekada ali me nista drugo ne zanima.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Intarder Ned Mar 03, 2019 2:31 pm

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 20190310

Mega PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 684111620
Intarder
Intarder

Broj poruka : 3655
Datum upisa : 24.02.2013
Lokacija : Marinkova Bara

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od zeljko Pon Apr 04, 2022 4:39 pm

Zanimljiva kontejnerska sasija.
PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 20220412
PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 20220413
zeljko
zeljko

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Pon Apr 04, 2022 4:56 pm

...zanimljiva i jaka kombinacija po kojoj pretpostavljam da je za one dugacke (53") i vrlo teske kontejnere na kracim relacijama.Ne bas ovakve prikolice ali se cesto te neke da kazem tako neobicne kombinacije, koriste iskljucivo u lukama i to samo za razvoz po luci.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Uto Apr 05, 2022 8:30 am

Pa točkovi treba da idu valjda u doboše jbt ovi ameri su stvarno...

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od najsporiji Uto Apr 05, 2022 8:53 am

...kada bi video kakvi se sve lomovi voze po luckim terminalima ovo je jos i dobro.Slicni lomovi su do skora bili i kod nas, ali su nas manje Slovenci a vise Hravti, naterali da imamo odlicne prikolice naravno i trukove za transport konkretno kontejenra.Njihove lkw kontrole, iskljucenje iz saobracaja i teranje na popravke u njihovim servisima a sve to uz visoke kazne, napravile ozbiljnu pometnju kod nasih prevoznika i brzo su ih naterali da imaju ispravan i dobar vozni park.Ka jugu jos uvek moze da prodje sve i svasta jer su ramo kontrole tanke i vise gledaju na gume, pojas i trake nego na tehnicku ispravnost ogromne vecine i dalje neispravnih ili poluispravnih vozila.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 20858
Datum upisa : 24.02.2013
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac,Srbija

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od siera Ned Nov 05, 2023 6:28 pm

Gorica negde u Zemunu 1972 godište, na boci od vazduha nema korozije za razliku od današnjih 🤣

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Img-2411

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Img-b710

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Img-b010

_________________
Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro
siera
siera
Admin

Broj poruka : 27663
Datum upisa : 21.02.2013
Lokacija : ČA 32

zeljko likes this post

Nazad na vrh Ići dole

PRIKLJUČNA VOZILA  - Page 4 Empty Re: PRIKLJUČNA VOZILA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu